Posuď knihu podle obalu #8

23:04


Název: Bílý kůň
Autor: Alex Adams
Vydání: 10/2012
Anotace: Někdy považujeme život za nudnou samozřejmost. A jindy nechceme nic než přežít....

Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině – po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál.

A pak se najednou všechno změní. Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaném Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství.

Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí. Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo.

Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu – nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou…


Můj názor: Tahle knížka mě zaujala hned na první pohled i svou zajímavou obálkou. Skvěle se hodí k žánru - postapokalyptický román. Je taková hodně mrazivá, depresivní a temná. Všechny barvy k sobě dobře sedí a ani ty nápisy nijak nebijou do očí, ale pěkně ladí. I název a jméno autorky do celku tak pěkně zapadá. Taky se mi líbí hřbet knihy, kde je stejně jako na přední straně ta žena. Navíc je zvláštní i povrch knihy, protože není úplně hladký. Celkově se mi obálka velmi líbí a po přečtení anotace mi bylo jasné, že knihu musím mít. Teď pěkně čeká na poličce až na ni přijde řada, doufám, že to bude brzy.

 ___________________________________
Meme je z dílny Syki z Knižního doupěte.

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Obálka vyzerá pekne strašidelne 8D ale anotácia ani recenzie ma nejak nezaujali a neplánujem si knihu prečítať.

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images