RECENZE: Drakie

4:02

Jako malá jsem si vždycky představovala, že draci někde existují, že ty krásné, silné a moudré bytosti tady někde jsou a možná je to nakonec pravda...


Autorka:Sophie Jordanová
Překlad: Olga Bártová
Série: Drakie
Díl: 1.
Žánr: fantasy, young adult

Forma: hardback
Počet stran: 296
Vydavatel: CooBoo
Rok vydání: 2012
Cena: 299 Kč (na Beletrie.eu za 234 Kč)
Anotace: Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit..Jacinda vypadá na první pohled docela jako obyčejný člověk, ale... Má ve svém tle dračí gen a díky tomu, že jejími předky byli draci, dokáže na sebe vzít jinou podobu, podobu připomínající draka - je totiž Drakie.
Drakiové žijí v horách, stranou od lidí a vytváří kmeny, jejichž členové musí dodržovat přísná pravidla, aby nedošlo k jejich odhalení. Jsou tady totiž i lovci, kteří prahnou po drakijské kůži a udělají cokoli, aby ji získali. Ale Jacinda není s takovým životem příliš spokojená, touží po svobodě a volnosti a přísný řád ji příliš svazuje. A proto se jednoho dne se svou kamarádkou rozhodne proletět za bílého dne, čímž poruší ten nejpřísnější zákaz. Možná by na to ani nikdo nepřišel, kdyby se na scéně neobjevili lovci a nezačali Jacindu pronásledovat. Naštěstí se jí podaří ukrýt, ale setká se tváří v tvář s mladým lovcem, který je pohledem na ni fascinován a rozhodne se ji neprozradit. A to Jacindě změní celý život. Jednak kmen odhalí její prohřešek a chce ji přísně potrestat, Jacinda pro ně má totiž daleko větší cenu než obyčejná Drakie - dští oheň, což je ojedinělá schopnost a proto, aby ji ochránila, se její matka rozhodne kmen opustit. To nese Jacinda dost těžce, teda až do chvíle, kdy nastoupí na novou školu a na chodbě se setká s oním tajemným mladým lovce, který jí zachránil život...


Byla jsem opravdu zvědavá, jaká tahle knížka bude, protože draky mám velmi ráda a patří k mým nejoblíbenějším bytostem. Proto mě Drakie okamžitě zaujala svým námětem a po dočtení můžu s klidným srdcem říct, že mě nezklamala.
Celkový nápad autorky vytvořit příběh, v němž by vystupovali potomci draků je velmi zajímavý a také originální, což v dnešní době oceňuji. Líbilo se mi, jak tyto bytosti - drakie - vykreslila. Nápad je tedy skutečně skvělý, zpracování jen o něco málo slabší. I když je děj knihy zasazen na střední školu a popisuje klasický příběh zakázané lásky, je velmi čtivý a napínavý. Nepostrádá ani akčnost. Ale zároveň není ani nijak komplikovaný a složitý. Sledujeme přímočarou dějovou linii, během které hlavní hrdinka řeší především svůj vztah k lovci, do kterého je beznadějně zamilovaná. Tím se vymezuje jistá věková hranice, pro kterou je tato knížka nejvhodnější a to 13-ti až 16-ti leté dívky.


Nicméně, jde o opravdu slušně napsanou knihu. Děj má spád, nevázne a čtenář jen tak knížku neodloží - naopak, bude muset číst dál a dál, dokud nepřečte i poslední stránku. Postavy jsou taky zajímavé a především sympatické. Příběh je i pěkně propracovaný a nikde nejsou nijak zvlášť nápadné nelogičnosti. Nakonec bych tedy řekla, že se jedná o velmi příjemné, romantické i napínavé čtení pro chvilky oddechu a v neposlední řadě chci pochválit i povedený design knihy.
Před pár dny také vyšel druhý díl s názvem Útěk.


Hodnocení: 3 hvězdičky

______________________________________________________________
Knihu si můžete koupit na stránkách internetového knihkupectví Beletrie.eu.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Beletrie.eu.

You Might Also Like

0 komentářů

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images