RECENZE: Kostík Billy - Výprava do záhrobí

16:00

Kostík Billy

Výprava do záhrobí
Christopher Lincoln
Kostík Billy se vrací se svými dalšími dobrodružstvími v druhé knize s názvem Výprava do Záhrobí. Čekají na něj další nástrahy a úkoly, tentokrát při pátrání po své lidské kamarádce Millicent, která byla unesena. Máte dost odvahy mu pomoci?


Christopher Lincoln si pro mladé, zvídavé čtenáře připravil další porci napětí a dobrodružství. V knize Výprava do Záhrobí se opět setkáváme s Kostíkem Billym, sympatickým kostlivčím klukem, který dětem jistě přiroste k srdci.
Kniha sice navazuje na předchozí díl, ale jen volně, takže si ji mohou klidně přečíst i ti, kteří předchozí díl nečetli. Přesto je jistě lepší jej znát, čtenář se díky tomu rychleji a lépe zorientuje v příběhu.
Druhý díl je ještě napínavější než ten předchozí a také svižnější. Zatímco v prvním díle jsme se s Billyho světem teprve seznamovali, zde se už autor zbytečným vysvětlováním příliš nezdržoval a tak nám příběh příjemně a bez zádrhelů plyne. Kniha je velmi čtivá, takže dříve než si to vůbec stačíte uvědomit, ji odložíte přečtenou. Také bych ocenila kratší kapitoly. Zatímco v prvním díle byly až příliš dlouhé, alespoň pro děti, v tomto byla jejich délka příjemná. Díky kratším kapitolám se kniha snadněji a rychleji čte.
Dalším positivem jsou jména postav, která přesně vystihují jejich charakter, což také orientaci v příběhu usnadňuje. Najdete tady třeba strýčka Smrťáka, paní Kostíkovou a další. Kniha je opět doplněna pěknými černobílými obrázky.
Kostík Billy je povedená, zábavná a originální série, kterou si mladí čtenáři okolo 10 let jistě oblíbí. A pokud jste četli první díl, rozhodně neváhejte, zda si přečíst i tento, příznivce zvědavého Kostíka totiž rozhodně nezklame.
Anotace: Jmenuji se Billy Kostík. Jsem kostlivčí kluk a bydlím v tajné komoře panského sídla Hogo Fogo. Moje kamarádka Milicent a strýc Smrťák byli uneseni do Zapomnění, děsivého kraje v Záhrobí. Pomůžeš mi je zachránit? Na nebezpečné výpravě nás doprovodí Jednooký Petr a jeho kamarádi z dob, kdy se plavil po mořích coby divoký pirát. Navíc jsem zjistil, že stejně jako můj strýc Smrťák dokážu zastavit čas...

Související články:

Přečtěte si  recenzi na první díl!
Kostík Billy - Příběh z tajné komory
Název: Kostík Billy - Výprava do Záhrobí
Díl v sérii: 2.
Autor: Christopher Lincoln
Překlad: Eva Brožová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011
Knihu si můžete objednat na stránkách nakladatelství Fragment.
Za poskytnutí recenzního výtisky bych ráda poděkovala nakladatelství FRAGMENT.

You Might Also Like

0 komentářů

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images