Ty vánoční chvíle...

8:54

Tak se nám Vánoce pomalu blíží ke konci. Ještě zítra druhý svátek a pak... Ale bylo to krásné. Doufám, že i vy jste si tak užili včerejšího Ježíška a vůbec celé svátky.


Jak u nás vůbec probíhaly Vánoce?


To pro mě hodně důležité začalo už 23. v noci. Balení dárků. Miluju balení dárků! Jedna z mých nejoblíbenějších vánočních činností. Strašně ráda se s tím piplám a vždycky spotřebuju strašně moc papírů. Takhle nějak to probíhalo...No, trochu zmatek, co? :D Ale užila jsem si to. Spát jsem šla někdy ve čtvrt na čtyři ráno. Ale s výsledkem jsem byla naprosto spokojená...


A tady ještě mamčiny balíčky...

Taky tak milujete zabalené dárky? Ty jsou nejlepší :)
Vzhledem k tomu, že jsem šla spát až kolem čtvrté ráno jsem doufala, že si pospím ráno, ale to nééé. Už o půl sedmé mě vzbudil brácha s tím, že se jde dívat na pohádky. Tak jsem se moc nevyspala. Ale to nevadí, aspoň ten krásný den byl delší. Držíte na Štědrý den půst, abyste viděli zlaté prasátko? My víceméně ano, ale snídáme buchtu, co mamka den předem upeče. Takhle vypadala moje ranní snídaně s "Princeznou Alžbětou" - maková buchta a kakao se šlhačkou - a ta kniha mě neskutečně baví a ani ji nechci dočíst.


Po snídani samozřejmě následnovaly pohádky. Miluju vánoční pohádky! Nejraději mám ty české klasické (Byl jednou jeden král, Pyšná princezna, Co takhle svatba princi?,...), ale občas se i mezi těmi americkými najdou hodně dobré kusy. Třeba takový Polární expres je nádherná pohádka! Na něj jsme se s taťkou dívali minulý týden. Je to krásná pohádka s myšlenkou a na konci vždycky brečím. Trochu mě ale zklamalo, že na Vánoce nedávali Třetího prince, což je moje hodně oblíbená pohádka. Ale bude na Silvestra, tak aspoň tak...

Cukroví, výzdoba, atd.Odpoledne se většinou chodíme projít ven, aby nám před večeří vyhládlo. Letos to ale bylo trochu jiné než obvykle, protože jsme s mamkou šly na Bohoslužbu do kostela. Nejsme věřící v tom pravém slova smyslu, ale už dlouho jsme se chtěli na Bohoslužbu podívat a letos se nám to povedlo. Byl to krásný zážitek, i když katolička ze mě asi nikdy nebude...
No a potom už jsme začali chystat večeři. Den předtím jsme s mamkou udělaly výborný bramborový salát, který jím teprve druhým rokem (předtím jsem vždycky měla bram.kaši) a mamka uvařila skvělou hrachovou polévku. Tak na Štědrý večer připravit jenom ryby (měli jsme lososa, pangasia, tresku a tilapii - od každé kousek :)) a ohřát polévku a mohlo se jíst :)

Prostřený stůl, bramborový salát,...


No a po večeři šup s dárečky pod stromeček. U nás se pořád dodržují jisté tradice, i to, že dárky prostě nosí Ježíšek a ty se pod stromečkem postupně objevují v průběhu celého dne, ale kolem večeři je jich tam nejvíce. I když už je i bráchovi 12 a ví, jak to chodí, pořád mu oči svítí nadšením, když se pod stromečkem najednou nějaký ten dáreček objeví.
Takhle vypadala moje "truhla" s dárky pro ostatní...

Chtěla jsem ještě vyfotit náš vánoční stromeček se všemi dárky, které pod ním byly, ale to jsem bohužel nějak nestihla :) Budete mi muset věřit, že byl opravdu krásný... Byl to krásný večer a dostala jsem více než v co jsem doufala a za všechny dárky jsem hrozně ráda. Dostala jsem 6 nádherných knih a ještě spoustu krásných drobností, které potěší + nějakou techniku k notebooku, kterou jsem ani nečekala. A taky dva tzv."měkkouše" -měkké dárky, většinou s oblečením. Ty moje obsahovaly nádherné pyžama. Miluju je!
Ale Štědrý den samozřejmě není jen o dárcích, celkově měl moc pěknou atmosféru a potěšilo mě taky to, že se ostatním líbily moje dárky. To vždycky potěší. A nezapoměňte mi napsat, co všechno jste dostali vy!

Na první svátek jsme si pravda trochu přispali... :) Ale to nevadí. Ráno jsem chvíli věnovala čtení, protože jsem se přihlásila do Vánoční výzvy u Syki a ráda bych to stihla dočíst do termínu. Ale četla jsem taky proto, že je to momentálně hodně napínavé, jsem zrovna u části, kdy je Alžběta uvězněna v Toweru a neví, co ji čeká...
Dopoledne jsem strávili s filmem Sám doma 2 a u něj jsem si vypila dopolední kávičku z nového hrnečku, který jsem dostala pod stromeček :)


No ale teď k tomu, co vás zajímá nejspíše nejvíce - knižní přírůstky od Ježíška...
Celkem jsem dostala 6 knížek a ze všech jsem naprosto nadšená! Na fotce můžete vidět i nádhernou aroma-lampu v podobě slona, kterou jsem dostala od bráchy. Musím říct, že mě hodně mile překvapil, jde vidět, že zná svou sestru :)

 A tady je první dvojice knih - druhá část Hostiny pro vrány a Tanec s draky - ten mám sice v pevné vazbě narozdíl od zbytku Písně ale nijak zvlášť mi to nevadí. Už se nemůžu dočkat, až se do téhle série zase pustím...

Je to ale pěkný tlouštík ten Tanec, co? :)


Pouštní kopí, což je pokračování Tetovaného, kterého sice ještě nemám přečteného, ale já to ještě napravím...

Atlas mraků - tohle vypadá na hodně zvláštní knihu, jsem na ni zvědavá...

Ta obálka pod přebalem se mi líbí ještě víc než přebal, ale kazí to ta reklama v rohu...

A poslední dvě krásky - historické romány ( i když je to spíše literatura faktu) z tudorovského období...

 Tak, to byla moje knižní nadílka... A co vy? Jaké knížky jste dostali? Pochlubte se ;) Užijte si ještě ten poslední vánoční svátek a pak Silvestr a krásný Nový (i nový) rok!

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Tie zabalené darčeky vyzerajú skvelo :)
    A dostala si úžasné knihy, na Atlas mrakov mám zálusk aj ja, hoci ani neviem o čom to je :)
    A Tanec s draky je teda riadna bichla. :)

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images