VIDEORECENZE: Delirium

22:38

Název: Delirium
Autorka: Lauren Oliver
Překlad: Romana Bičíková
Série: Delirium
Díl: 1.
Forma: hadback
Počet stran: 352
Vydavatel: CooBoo
Rok vydání: 2012
Anotace: Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.


 

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Výborná recenze. Nad knížkou už dlouho přemýšlím a hodlám si jí co nejdříve přečíst. Doufám, že se mi bude líbit, protože sem zatím žádnou distopii nečetla (kromě George Orwela, ale to si nejsem jisttá jestli se tam dá počítat). Tak sem na to moc zvědavá co na to jako budoucí knihovnice řeknu a apoň budu moct něco doporučit na praxi ke koupi nebo holkám co se se mnou choděj radit o tom, co by bylo dobrý si přečíst.

  OdpovědětVymazat
 2. Kosmik: Děkuji za pochvalu a knížku si určitě přečti... A ano, Orwell do tohoto žánru zapadá víc než dost, on je prakticky klasika co se dystopií týče, knihy jako Hunger games nebo Delirium jsou už jen takové přeměny žánru pro dospívající... Ale stojí to za to ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Hezká recenze, já četla jen Hunger games zatím, ale Delirium mám také v plánu :)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc pěkná recenze, video se povedlo! páni všimla jsem si, že každý ted tuhle nihu čte, asi si ji budu muset přečíst! Zní to moc zajímavě. :)

  ps.: nechceš spřátelit?

  OdpovědětVymazat
 5. Bastera, Fearnie: Děkuju za pochvalu, udělaly jste mi radost ;)

  OdpovědětVymazat
 6. WoooW :) úplně si mě na tu knihu nažhavila :)) určitě si ji přečtu :)
  Mimochodem super videorecenze :) jen tak dál :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images