Zaujalo mě #2

3:19

Dneska jsem tady s příspěvkem do Zaujalo mě, do kterého bych chtěla přispívat častěji, nejlépe začátkem každého měsíce. Teď vám ukážu 4 knížky, které vycházejí v lednu a na které se hodně těším a doufám, že s jejich přečtení co nejdříve dostanu...

BZRK
Autor: Michael Grant
Vydavatel: CooBoo
Datum vydání: 21.1. 2013
Anotace: Nano. Svět uvnitř lidského těla, svět v mase, svět mezi nervovými zakončeními. A v něm se odehrává bitva mezi těmi, kdo chtějí ovládnout lidskou mysl, a těmi, kdo jim v tom chtějí zabránit. Mezi nimi jsou i Noah a Sadie, jejichž blízké zničil boj o moc, který vedou bratři Armstrongovi, podivná Dvojčata, která touží ovládnout svět a vytvořit utopickou společnost bez konfliktů a válek, bez hladu a strádání. Jenže jak vést válku v nanosvětě, kde stačí šikovně „předrátovat“ pár nervových spojení a z člověka je rázem jen loutka? Strhující thriller, který balancuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím.
Proč mě zaujala: O téhle knížce vím asi od listopadu, ale na první pohled mě nijak zvlášť nezaujala, takže jsem jí nevěnovala více pozornosti. Až dneska jsem se na ni více zaměřila, přečetla si anotaci a článek na stránkách CooBoo a musím uznat, že to vypadá více než zajímavě... Už se těším až se mi knížka dostane do ruky. Ještě se podívejte na povedený trailer:


Pandemonium
Autorka: Lauren Oliver
Vydavatel: CooBoo
Datum vydání: konec ledna 2013
Anotace: Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala – to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa „za plotem“, kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD – Amerika bez amor deliria – organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela.
Proč mě zaujala: Tak už jen proto, že mám doma první díl, který se v následujícím týdnu chystám číst. Téma knížky mě zaujalo, i když názory na ni jsou trochu rozporuplné. Někde na internetu jsem ale četla, že Pandemonium je daleko lepší než Delirium, tak jsem zvědavá. Taky se mi líbí za změna obálky a těším se, jak bude vypadat naživo...


Anna krvní oděná
Autorka: Kendare Blake
Vydavatel: Baronet
Datum vydání: 23.1. 2013
Anotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.
Proč mě zaujala: No tak kouho by nezaujala už jen svou dokonalou obálkou, že? Obálka je opravdu povedená a já jsem více než šťastná, že se Baronet (který - co si budeme nalhávat - je pověstný ne zrovna pěknými obálkami) rozhodl zachovat tu originální. Už ze samotné obálky dýchá děsivá a mrazivá atmosféra a podle anotace bude i příběh pořádně mrazivý. Doufám ve strašidelný horor, tak uvidíme...


Trnový princ
Autor: Mark Lawrence
Vydavatel: Talpress
Datum vydání: leden 2013
Anotace: Mějte se na pozoru před Trnovým princem... Když mu bylo devět, sledoval, jak mu přímo před očima zavraždili matku a bratra. Když mu bylo třináct, byl vůdcem bandy krvelačných banditů. Do patnácti má v plánu být králem... Nastal čas, aby se princ Honorous Jorg Ankrath vrátil na hrad, který kdysi opustil, a přihlásil se o dědictví, které mu po právu náleží. Svět se pro něj změnil v den, kdy visel na trnech ostnovníkového keře a sledoval, jak muži hraběte Renara vraždí jeho matku a mladšího bratra. Od té chvíle prahne Jorg po pomstě. Život a smrt pro něj představují jen obyčejnou hru - hru, ve které nemá co ztratit, ale ve které může vyhrát úplně všechno. Jenže v otcově hradě na něj nečeká nic, než zrada. Zrada a temná magie. Je možné, aby osamělý chlapec, byť nade vší představu divoký a zvrhlý, porazil nepřátele, jejichž moc přesahuje i ty nejbujnější představy?
Proč mě zaujala: Podle anotace to vypadá na dobrou fantasy a vzhledem k tomu, že Talpress vydává dobré fantasy knihy, mj. i Píseň ledu a ohně a knihy od Kaye, věřím, že to taky bude dobré. I když, když jsem se dívala na hodnocení na goodreads, tak je dost rozporuplné. No, uvidíme...


A které knihy zaujaly vás? Podělte se v komentářích!

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Ten BZRK je teraz všade 8D Celkom ma to zaujalo, ale zatiaľ sa na to vôbec nechystám.
    Na Annu sa teším 8)

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images