...Když chce člověk psát, ale neví co a recenze se mu psát nechtějí...

20:14

Dneska jeden takový zbytečný článeček do ještě zbytečnější rubriky "Nejen knižní zápisky", ve které sem tam odhalím něco ze svého úžasného života, což samozřejmě nikoho nezajímá, ale mě to prostě baví psát...Momentálně mám jarní prázdniny (taky by jednou mohly být na jaře...) a tak toho využívám a čtu jako o závod (nebo se aspoň snažím). V poslední době u mě hodně vedou historiké romány, zrovna teď jeden dočítám - Nevinná zrádkyně od úžasné Alison Weirové (recenze coming soon...) je prostě dokonalá kniha. Odehrává se v Anglii v mém oblíbeném tudorovském období a hlavní hrdinka - Jana Greyová, o které historie většinou mlčí je mi hrozně sympatická. Knížka se prostě čte skvěle, já tuhle autorku obdivuju. Á, další věc, o které vám chci říct - zrovna dneska se mi podařilo zkompletovat si její dosud vydané knížky u nás. Takže teď od ní doma mám:
 • Šest žen Jindřicha VIII. (literatura faktu)
 • Pád Anny Boleynové (literatura faktu)
 • Nevinná zrádkyně (historický román)
 • Princezna Alžběta (historický román)
 • a nově Zajatá královna (historický román)
Většina knih se zabývá Tudorovci, kromě Zajaté královny, což je román o Eleonoře Akvitánské a počátku Plantagenetů. Bohužel mi od ní jedna knížka ještě chybí, ale ta už je u nás prakticky nesehnatelná. Jmenuje se Děti Anglie, ale už je beznadějně vyprodaná a dotisk je v nedohlednu, podle toho, co píšou na buxu - prý už nemají na vydání práva. Hodně mě to mrzí, takže kdybyste náhodou někde na tuhle knížku narazili, dejte mi prosím vědět.

No a tím se dostávám k tomu, co mi dneska udělalo velkou radost - přišly mi objednané knížky z beletrie! Právě mezi nimi byla Zajatá královna a pak ještě dva díly z historické ságy - Tajemství porodní báby a Osudy porodní báby a nakonec Anna krví oděná. Ze všech knížek mám hroznou radost a na všechny se samozřejmě těším... Chcete vidět foto? (Já abych se nepochlubila...:))


A chcete lépe vidět obálky? (Já vím, jsem hrozná :))No, asi vám nemusím říkat, že jsem z nich fakt nadšená, dostala jsem je prakticky za vysvědčení :) Jak vůbec dopadlo to vaše? Já měla jednu 3 - z matiky, ale nemůžu tvrdit, že by mi to extra vadilo - matiku nesnáším!

A v následujících dnech by mi měly přijít ještě další knížky, na které se neskutečně těším. Budou to tentokrát recenzní výtisky - Ten, kdo stojí v koutě a Marie Antoinetta - Mladá léta ve Versailles... 

Jinak, kromě čtení svůj čas trávím u televize sledováním (opětovným sledováním) svého oblíbeného seriálu, na kterém jsem prakticky vyrostla. To neuhádnete, o který jde... Jsou to Četnické humoresky! Já ten seriál zbožňuju a patří k tomu málu, co se v Česku fakt povedlo. Už jako malá jsem milovala vrchního Arazíma a štábního Béďu. Za chvilku jdu v tom maratonu pokračovat :)

 


A přitom bych měla psát recenze! Na Nadpozemskou, Anděly noci - Zrádce, Deník Anny Boleynové,... je toho prostě hodně, ale mě se teď moc nechce... Taky bych měla psát ročníkovou práci, vybrala jsem si téma Jezdectví, což je celkem jednoduché a takových 15 stránek bych o tom měla napsat, ale prostě se mi nechce. Ale už brzo to všechno budu muset napravit...

A postrádáte moje videa? Asi moc ne, co? :D Každopádně budou, ale až koncem února, protože únor je krátký a tak to shrnu všechno (leden a únor) do jednoho videa. Bude jak Měsíční chvástačka, tak nové Knižní shrnutí a Měsíční nej. Však uvidíte...

Taky se můžete těšit na více fotek knížek, dneska jsem totiž nafotila fotky do Autorského šílenství tak na 5 týdnů dopředu :D Takže postupně to všechno zveřejním.

A to by pro dnešek bylo všechno, jdu si udělat kávičku a pustit si Četníky a pak se ponořím do četby :D Tak se mějte a běžte si taky číst ;) Zítra můžete očekávat recenzi na Dědičku (už tady dááávnou měla být).

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Wow, je super najít blog, který se nezabývá jen YA knihami, ale i historickými romány! Všechny knížky od Weirové jsem četla a jsou naprosto skvělé. Nevinná zrádkyně u mě z románů asi vede. Děti Anglie jsem sehnala skoro před 2 lety úplně náhodou, je to opravdu těžce sehnatelná kniha. Já ji teďka našla třeba tady: http://antikvariat11.cz/kniha/weir-alison-deti-anglie-2001 ale ta cena je šílená. - Katy

  OdpovědětVymazat
 2. Katy: Jojo, historie je moje láska :) Vypadá to, že nevinná zrádkyně u mě taky povede, je to úžasná knížka!

  Taky jsem na tenhle antikvariát narazila, ale ta cena je naprosto nesmyslná a šílená. Budu muset shánět dál, 800 bych za ni bohužel nedala, ani kdybych ji jinde nesehnala... Snad se na mě někdy štěstí usměje.

  OdpovědětVymazat
 3. Ľudia, vy ma už štvete, v dobrom štvete pretože Annu chcem už asi mesiac bez prestávky ale dostanem ju až v júli, ach. *fňuk*
  Okrem toho by som si mala zháňať knihy, z ktorých mi chýbajú knihy do sérií (nenávidím pokračovanie práve pre toto, toľko kníh a, agrr! tak málo času, peňazí - Annu chcem však tak vrúcne, že by som osobne nabehla až do Prahy len aby som si tú knihu kúpila. Koniec provokácií, drahí moji, táto kniha ma naozaj prenasleduje všade.)
  A názov Tajemství porodní baby, zabilo všetko. Ja sa proste a jednoducho musím rehotať na debilinách, ale zaujalo.
  Kniha o Marii Antoinette ma zaujala, poslednou dobou o nej hladne hlcem všetky dostupné informácie. Takže prirodzene, zaujalo.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images