Autorské šílenství: Alison Weirová

16:30

Málem bych zapomněla na tenhle projekt, který pořádá Wolf Draven. Fotky do něj mám nafocené na několik dílů dopředu a úplně jsem je zapomněla přidat! Takže to teď napravím a ve svém druhém příspěvku vám ukážu knížky mé oblíbené autorky historických knížek - Alison Weirové...Asliosn Weirovou jsem objevila někdy v prosinci minulého roku, kdy se mi do rukou dostala její knížka Princezna Alžběta, která se mi moc líbila a od té doby o ní pořád mluvím a mluvím :) Na Vánoce jsem pak dostala další její knihy - Šest žen Jindřicha VIII. a Pád Anne Boleynové, což je spíše literatura faktu, na rozdíl od té předchozí, která je historickým románem. Někdy v lednu jsem si pak koupila další historický román Nevinná zrádkyně a nakonec i Zajatou královnu. Takže teď mám doma téměř kompletní sbírku jejích knih, které u nás vyšly. Skoro kompletní protože knížka Děti Anglie u nás vyšla už dost dávno u Ikaru a je beznadějne vyprodaná. Tak snad se mi někdy poštěstí v antikvariátu...

Nicméně, tento rok mají vyjít další dvě knihy od Weirové a to její zatím poslední historický román Nebezpečné dědictví a další populárně naučná - Jindřich VIII.: Král a dvůr. Už se nemůžu dočkat!

Pokud se o autorce chcete dozvědět víc, tak můžete v článku Alison Weirová a její knihy.
Přečtěte si také recenze na dvě z jejích knih:

Kompletní sbírka

Líbí se mi ty barvy...

Tři romány...

... a dvě populárně-naučné knížky


You Might Also Like

5 komentářů

 1. Sa mi to iba zdá, že sú tie knihy také hrubé? :D Nevadí Princeznu Alžbetu som si prednedávnom objednala takže ju nadšene očakávam. Vážne ma to zaujíma dúfam, že bude minimálne dobrá. :)
  (vidíš aké má tvoje ustavičné pripomínanie tohto diela úžasný vplyv?:D)

  OdpovědětVymazat
 2. G. Hammerlik: No jo, jsou to celkem velké bichle. Zvlášť těch Šest žen - obrovská kniha a má navíc skoro 600 stran.
  Jsem ráda, že fakt dokážu člověka na nějakou knížku takhle nalákat, to je účel :) Jen doufám, že se bude líbit, bylo by blbé, kdyby ne...

  OdpovědětVymazat
 3. Alison Weirovou zbožňuji, taky mám skoro všechny knihy, co u nás vyšly. Chybí mi jen Děti Anglie. Už se nemůžu dočkat dalších jejich knih. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Historické romány mám veľmi rada, ale tieto knižky som ešte nečítala, idem kliknúť na tvoje recenzie :)

  OdpovědětVymazat
 5. janina: Určitě její knížky vřele doporučuji! Skvělá historické romány, určitě je vyzkoušej ;)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images