Měsíční chvástačka: Leden / Únor 2013

18:28

Meme od Judit z My Alternative World of Books

Tak se konečně dostávám ke zveřejnění měsíční chvástačky a tentokrát bude rovnou za dva měsíce, protože, jak určitě víte, leden jsem vynechala a to z toho důvodu, že jsem nějak neměla chuť natáčet video a pořád jsem to odkládala a odkládala a najednou byl konec února a lednová chvástačka pořád nikde. Takže to musím napravit, i když je bohužel pravda, že chuť k natáčení videa se stále nedostavila, proto to tentokrát bude formou klasického článku a fotek. Uvidím, jestli se mi chuť k natáčení videí časem vrátí... A teď už k mým knižním přírůstkům...Během ledna a února jsem zase o něco rozšířila svou sbírku historických románů a pořídila si první dva díly jedné známé historické ságy. Knížky se jmenují Tajemství porodní báby a Osudy porodní báby - určitě vám něco říkají a minimálně jste o nich už někdy slyšeli. Tahle série je hodně vychvalovaná, tak jsem zvědavá, jak se zalíbí mě. K prvnímu dílu bych se ráda dostala v dubnu, tak uvidíme. Právě vyšel i poslední - pátý - díl ságy, takže si ji časem určitě celou dokoupím a zkompletuju.


Další dvě knížky taky spadají do žánru historické romány. První je Zajatá královna od Alison Weirové, čímž jsem si zkompletovala svou sbírku knih od této autorky. Román vypráví i Eleonoře Akvitánské a já se na něj velmi těším, protože pokud navštěvujete můj blog častěji, tak určitě víte, jak moc mám tuhle autorku a její knihy ráda.
Druhou knížkou je Šachovnice královny, což je novinka, která nedávno vyšla u Knižního klubu a já jsem ji dostala na recenzi. Zítra se chystám, že se do ní začtu a že se mi taky bude náležitě líbit. Tahle pro změnu vypráví o švédské královně Kristýně, což byla taky velmi zajímavá osobnost. Co si o téhle knížce myslím se dozvíte později v recenzi ;)


V lednu jsem navštívila levné knihy a to bych nebyla já, abych si nějakou tu knihu zase neodnesla. Tentokrát to byly rovnou čtyři, i když nevím, do jaké míry je možné je nazývat knihami. Jsou totiž úplně tenoučké, ale vypadají zajímavě a jsou historické, tak proč ne. Jsou ze série Můj příběh a každá je z jiné doby a je psaná formou deníku z pohledu nějakého mladého člověka, který v dané době žije. Každá navíc stála pouhých 19,- :)Z levných knih jsem si vlastně odnesla spolu s těmi čtyřmi ještě jednu knihu. A to klasiku jménem Na větrné hůrce, kterou jsem chtěla už delší dobu mít doma, a konečně se poštěstilo. Vedle ní je pak na fotce další kniha, kterou jsem pořídila velice levně - Jestli zůstanu totiž patří ke knihám, které teď byly ve velkém výprodeji a já jsem si ji tak koupila jen za 29,- a věřím, že ta knížka bude alespoň průměrná, když nic jiného...A tady jsou dvě krásky, které jsem dostala na recenzi od důmknihy.cz. Ten, kdo stojí v koutě byla úžasná kniha a recenzi si už nějakou dobu můžete přečíst tady na blogu. Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles je historický román, o kom jiném než o Marii Antoinettě a jejím mládí. Je to první část trilogie a druhý díl s názvem Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti vychází už příští středu! A já se na něj moc těším, protože první díl, který jsem minulý týden dočetla se mi více než líbil a na recenzi se budete moci těšit zítra...


A u historie ještě chvilku zůstaneme, i když trochu jinak. Mám tady totiž druhý díl oblíbené série Drahokamy - Modrá jako safír (ale nejsem si jistá, jestli mi knížka nepřišla už v prosinci...). Rudá se mi moc líbila a vyšel už i závěrečný díl trilogie - zelená jako smaragd, který jsem si chtěla zrovna před pár dny koupit, ale nakonec to vyhrála jiná kniha a Zelená tak musí ještě počkat. Ale to nevadí, protože Modrou jsem zatím nečetla a šetřím si ji na horší časy :) Mimochodem jsem ji vyhrála u CooBoo, což mi pochopitelně udělalo hroznou radost.
Na fotce můžete vidět i novou knihu Lincoln - tým rivalů, o které se v poslední době taky dost mluví. Lincoln je bezesporu zajímavou osobností a já jsem zvědavá, co se díky této knize dozvím. Mimochodem, už jste viděli film? Mně se dost líbil... Lincoln je biografie a je to takové těžší čtení, takže si to nechám někdy na později. Tuhle knížku jsem získala od bux.cz za recenzi. A pokud jste si i vy všimli té zvláštnosti, že kniha má v originále skoro 1000 stran a u nás vyšla ani ne 300 stránková, tak se neděste, má to tak být. U nás prý vyšla zkrácená verze, protože ta původní by prý byla příliš drahá a špatně by se prodávala. Musím ale říct, že mě to celkem mrzí. Zajímalo by mě, co všechno v téhle verzi vyškrtali, co vynechali a kolik podstatných informací odstranili. Nevím, připadá mi vcelku zbytečné vydávat neúplnou biografii, je to nelogické. Ale jen z pohledu mě, jakožto čtenáře. Nakladatelství v tom bezesporu vidělo příležitost slušně vydělat - vydali knihu, která není přespříliš drahá, není moc dlouhá a tak si ji koupí velké množství lidí a to i z toho důvodu, že je kniha podpořena masivní reklamou a obálka je filmová a hlásá, že "skvělá biografie nyní i jako film Stevena Spielberga."  No jo, co naděláme...A historie ještě naposled. V únoru jsem dostala úžasnou knihu Slavné příběhy anglických dějin, což je obrovská bichle plná anglické historie, kterou miluju! Z téhle knížky mám maximální radost a můžete vidět, že jsem si už stihla označit své oblíbené příběhy, ze kterých jsem taky čerpala pro svou ročníkovou práci na téma Tudorovci

A teď pro změnu trochu hororově. Annu krví oděnou jsem si plánovala pořídit už od té doby, co jsem se dozvěděla, že bude české vydání. Tahle knížka vypadá prostě úžasně a jsem zvědavá na její obsah. Slyšela jsem sice rozporuplné názory, především co se překladu týká, tak uvidím. Já doufám, že se mi bude líbit. Jen se k ní dostat... Momentálně jsem více než zavalená neustálými přílivy knih a jsou stále další a další, které bych chtěla. Už bych měla zvýšit své čtecí tempo a rychle se do všech svých nepřečtených knih pustit...A poslední sbírka knížek. Jsou to tři recenzní výtisky pro Fantasy Planet (CooBoo a Knižní klub) - Traviči ze země Caux, Bzrk a Pandemonium. Bzrk jsem už přečetla a včera dopsala a odeslala recenzi, která se mi nakonec psala překvapivě dobře a to i přesto, že jsem z knihy měla celkově dost rozporuplné pocity. Pandemonium zrovinka čtu a už teď vím jednu podstatnou věc - I love it! Really! No a na Traviče, což je spíše dětská, ale docela zajímavá knížka se vrhnu během příštího týdne...


No a na závěr patří společná fotka všech mých nových krásek, takže tady je. Docela slušný komínek, co myslíte... :)

A jaké knihy jste v poslední době získali vy? Pochlubte se v komentářích! ;)


You Might Also Like

6 komentářů

 1. Šachovnice královny - vyzerá dobre 8)
  Charlie bol skvelý 8)
  Annu a Delirium mám rozčítané.
  Nad Bzrkom váham - možno by som sa nechala presvedčiť k čítaniu, ale teraz mám čo čítať 8)

  OdpovědětVymazat
 2. Wau, toľko úžasných kníh. V dobrom závidím :) Ja som si tento rok kúpila len nejaké tri knihy, pretože na Vianoce som dostala okolo 20 kníh (som poslúchala :)), takže pomaličky ich čítam :)

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné knížky! :D Já chci taky!! :D :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images