Předprázdninový knižní maraton!

22:40

Znáte zahraniční projekt Read-A-Thon? Pokud jste o tom ještě nikdy neslyšeli, ve zkratce bych to popsala asi takto: Jedná se o "čtecí" projekt, kdy se zadá termín, během kterého budou čtenáři číst co to dá a jde vlastně o to, překonat sebe sama a přečíst (např. během týdne) více knížek než čtete obvykle.

Mě se tenhle nápad líbí, a protože mi v naší české blogosféře chyběl, rozhodla jsem se uspořádat svůj vlastní předprázdninový knižní maraton a budu moc ráda, když se ke mně přidáte a budeme tak číst a překonávat se společně!A o co tedy vlastně půjde?

V zadaném termínu přečíst co největší počet knížek. Bylo by fajn, aby se zúčastnilo co nejvíce lidí, bude to tak zajímavější a navíc se budeme vzájemně motivovat!


Jaký je smysl toho všeho?

Určitě to znáte - spousta nepřečtených knížek se hromadí na policích a vy jejich přečtení pořád odkládáte. Tak knižní maraton je ideální příležitost, jak tento počet nepřečtených knih co nejvíce zredukovat :) A hlavně je to zábava!


Termín:

Začínáme tento týden v pátek, tedy 21. června a skončíme o dva týdny později - 5. července.


Jak se zúčastnit?

Stačí, když se mi přihlásíte do linkovače, který najdete níže na stránce, abych věděla, že se maratonu účastníte. Poté si sestavíte seznam knížek, které chcete v tom týdnu přečíst, počet záleží pouze na vás a na tom, jak si věříte ;) Seznam pak uveřejněte na svém blogu (nejlépe ve čtvrtek nebo v pátek) a v takovém článku prosím i uveďte, že se jedná o můj projekt a dejte do něj odkaz na tento můj článek, aby se o tom dozvěděli i ostatní.
V průběhu maratonu by bylo dobré dělat na svém blogu takové malé aktualizace toho, jak na tom zrovna jste. Záleží na vás, jak to uděláte - jestli třeba každý den zveřejníte krátký článek, ve kterém uvedete kolik stránek (nebo třeba knih :)) jste za daný den přečetli, jak se vám zatím daří a jak si věříte dál, nebo jestli takový článek zveřejníte co druhý den nebo třeba až na závěr maratonu, kde to celé shrnete. Mě osobně se třeba moc líbí zahraniční krátká videa, která čtenáři zveřejňují každý den maratonu a kde shrnou to, jak na tom momentálně jsou a kolik toho zatím přečetli... Ale jak říkám, je to na vás. Každopádně by bylo určitě fajn zveřejnit alespoň závěrečný článek (pokud nebude aktualizovat průběžně), který celý maraton uzavřete a napíšete, jak se vám dařilo a jestli jste splnili své předsevzetí :)


Přece jenom, některým už prázdniny začaly a některým zrovna příští týden končí, takže období je už takové poklidnější a je určitě spousta volného času. Omlouvám se těm, co ještě mají zkouškové, ale nebojte se, v průběhu léta chystá podobný maraton hned několik dalších blogerů, takže se pak můžete zúčastnit u nich ;)
Tak, doufám, že jsem na nic podstatného nezapomněla a můžete se v klidu přihlásit a v pátek se pustit do šílené čtecí jízdy! :DYou Might Also Like

14 komentářů

 1. Dobrý nápad, ale jelikož chodím ještě do školy, tak tento projekt asi vynechám. Hlavně mi přijde, že bys bylo lepší, kdyby na to bylo 14 dní nebo měsíc.

  the-bling-ring.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Taky by se mi líbil nějaký delší termín, protože za týden já toho moc nestihnu. Asi se zúčastním, ale můj seznam bude čítat pouze jednu knihu a i to bude výzva. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Jéé, vzhledem k tomu, že jsem sama něco takového chtěla uspořádat, se přidám. :o)

  OdpovědětVymazat
 4. Koukej to vrátit na ten týden! :D Mně to tak vyhovovalo mnohem víc :D

  OdpovědětVymazat
 5. laurdres: To nevadí, tak si to malinko přizpůsobíš a uděláš si to jenom na ten týden ;) Docela dost lidí mi říkalo, že by bylo lepší to udělat na ty dva týdny, tak proto jsem to změnila...

  OdpovědětVymazat
 6. Nééé :D Dva tejdny né, to jsem pryč

  OdpovědětVymazat
 7. Jáj :D To je těžké přizpůsobit se lidem všem :D :D Víte co, tak takhle - když můžete jenom jeden týden, udělejte si jenom jeden týden :D Prostě si to přizpůsobíte... ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Výborně, já už napsala článek se 14 dny, se kterými i počítám. Snad nebudu jediná, kdo bude maratonit tak dlouho. (Další otázka je, jak dlouho mě to bude bavit, že.) :o)

  OdpovědětVymazat
 9. Tak já se taky přidám. Zatím jen 1 týden a pak se uvidí, co dál. Pro mě bude výzva se k tomu čtení vůbec dokopat. Jak je pěkně, tak radši chodím k vodě a tam buď plavu, nebo se válím na slunku a spím. :D

  OdpovědětVymazat
 10. Strašně ráda bych se zúčastnila, ale finišuju s bakalářkou, ještě mi neskončilo zkouškové a navíc mě čekají státnice :D Takže jindy! Pokud by se tohle pořádalo ještě v jiném termínu, ráda se zapojím, ale do září se fakt nechytám... :(

  OdpovědětVymazat
 11. Tak jsem právě odstartovala:) Skvělý nápad:)

  OdpovědětVymazat
 12. Tak já to taky zkusím. Sice jsem zjistila až teď, že maraton probíhá, ale to snad nevadí. Mně jde stejně jenom o to, dokopat se ke čtení. Když tak se zúčastním "nesoutěžně". Seznam si na blog hodím zítra (přece jenom je pozdě a ráno vstávám do práce), ale už mám představu o tom, co tam zařadím :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images