Prázdninový knižní TAG

10:27

Hodně blogerů se do tohoto tagu zapojilo a já jsem se rozhodla, že do toho půjdu taky, protože mě otázky zaujaly a prostě mě tyhle věci baví. Takže tady máte moje odpovědi...

Autorkou tagu je Mona.
1. Čteš o prázdninách více, nebo méně, než přes rok?

Vlastně ani nevím. Spíš bych řekla že ne, ale o prázdninách si většinou vybírám tlustší knížky, které bych přes rok nemohla tahat do školy.

2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
 Musím říct, že mě žádná knížka nenapadá. Léto jako takové pro mě není úplně ideálním čtecím obdobím, mnohem lépe si spojím knihy s podzimem nebo zimou - tam mě hned napadne Harry Potter, Jméno větru, Princezna Alžběta atd. Ale s létem vlastně nemám spojenou žádnou konkrétní knížku...
3. Kolik si schopná/ný si vzít knih na dovolenou?
Hodně, i když je to blbost, protože na dovolené samozřejmě nemám téměř čas číst. Byla bych schopná táhnout třeba celý kufr knih, naštěstí se vždycky ovládnu a vezmu si tak 2, max. 3, které nakonec stejně nepřečtu :)
4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Tentokrát se na to chystám, na našem seznamu literatury k maturitě se dá najít dost zajímavých knížek, takže to není zase takový problém, i když já strašně nerada dělám cokoli, co je povinné. Ale máme tam i třeba Pána Prstenů, takže v klídku...
5. Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické knihy)?
Rozhodně vždycky papírové. Už dvakrát jsem byla v pokušení pořídit si čtečku, ale nakonec jsem to vždycky zavrhla. Žádná e-kniha se nevyrovná té klasické, její vůni a šustění papíru. Jsem proti takovému vývoji, i když uznávám, že v určitých situacích se čtečka určitě hodí, ale na papír stejně nemá.
6. Jakou knihu by jsi ráda viděla zfilmovanou?

Spíše jakou knihu bych chtěla vidět ZNOVU zfilmovanou - Eragon. Nikdy jim neodpustím, co s tím příběhem tvůrci filmu udělali. Tak to zkazit. Netvrdím, že je to nějaké literární veledílo, ale já mám tuhle dračí sérii hodně ráda (až teda na úplné zakončení, se kterým nejsem spokojená) a mrzí mě, že to takhle zdupali. Myslím, že by z toho šel udělat hodně slušný film, na kterém by se dalo i hodně slušně vydělat. nechápu, protč do toho tolik investovali, vybrali dobré herecké obsazení (mluvím hlavně o bromovi, kterého hrál Jeremy Irons), dali si práci s vytvořením dokonalé Safiry, která se mi na filmu kromě Jeremyho líbí nejvíce a pak to stejně všechno úplně pokazí a uzavřou si cestu k natočení dalších dílů... Takže bych ocenila, kdyby se toho někdo chopil a natočil aspoň tu dvojku, protože Eldesta mám z celé série nejraději.
 
7. Kdyby jsi měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou,  jaká by to byla?
Tak v tom mám úplně jasno - den bych chtěla strávit se zaklínačem Geraltem z Rivie. Pro mě je to ta nejzajímavější postava, na jakou jsem v knihách prozatím narazila a za tím si stojím. Sapkowski vytvořil dokonalé charaktery a Geralt je prostě nejlepší. Ale určitě bych dokázala najít více postav, které bych chtěla potkat a prožít s nimi den, třeba Aragorn, Brumbál nebo když odbočím od fantasy, třeba s Janou Greyovou (z knihy Nevinná zrádkyně) nebo a Alžbětou I., což jsou postavy z tudorovské Anglie.

8. Které místo z knih bys ráda navštívila?
Vždycky jsem se chtěla podívat do Středozemě, jezdit v Rohanu na koních, navštívit Lórien, pobývat v Roklince a procházet se po zeleném Kraji. To byl můj sen už od mala, kdy jsem poprvé viděla zfilmovaného Pána Prstenů. Ale konkurují jí Bradavice a to docela slušně. Vlastně nevím, jestli bych víc chtěla do Středozemě nebo do Bradavic. Pamatuju si, že jsem s napětím čekala až mi bude 11 a přiletí mi sova. A snila jsem o tom, jak úžasné to v Bradavicích musí být... Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, tak u mě Bradavice zřejmě vedou :)

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Moc pěkně zpracovaný TAG..:) Taky se na něj chystám, už je sepsaný a zítra se objeví na blogu. :)

    OdpovědětVymazat
  2. V mnoha a mnoha ohledech s tebou musím souhlasit. Hlavně co se týče výletu do Rohanu. Představou toho, jak tam bydlím a jezdím na koních (kterých se ve zkutečnosti bojím) jsem strávila valnou část puberty.
    Jinak Eragona taktéž považuji za poměrně dost zmršený film.

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images