Když přijde krize aneb trocha toho tlachání (+ FOTO UNBOXING)

13:02


Poslední článek 4. března. No, to už je tedy pěkná doba. A jaké mám vysvětlení? Zkrátka a dobře mě přepadla nějaká "psací" krize. Do toho mě navíc čeká ještě ústní maturita a přijímačky, i když z toho si zase tak těžkou hlavu nedělám, přece jen se na to aspoň trochu připravit musím, že…

Každopádně, písemné už mám za sebou a podle toho, jak jsem si to kontrolovala na netu to vypadá docela dobře, takže jsem už aspoň trochu v klidu. A taky hodně čtu. Ale k napsání recenzní se nemůžu nějak přinutit. Jsem teď v takové té podivné fázi, kdy si říkám, jestli to vůbec má smysl… Tím myslím psaní recenzí. Tak třeba na Volání kukačky je tolik recenzí, že se snad ani nedají spočítat. Má vůbec smysl psát další, když vím, že se stejně bude v mnohém podobat jiným?

Taky jsem natočila nějaký video tag, ale pak jsem se prostě nedonutila ho zveřejnit, protože si myslím, že na videa jsou tady daleko lepší, takže video si tiše hoví v mém notebooku. I když se přiznám, že mám i docela chuť něco natočit, ale vždycky to zabere tolik času, že mě ta chuť nakonec vždycky přejde.

A taky už si skoro neberu žádné recenzáky, jen pokud mě ta knížka fakt zaujme. Uvědomila jsem si, že mám doma tolik knih, které už mi na policích leží třeba i 3 roky a já je pořád nemám přečtené, že je docela zbytečné, brát si k tomu ještě knížky na recenzi, které bych za normálních okolností ani nečetla. Takže tak. Asi každý bloger si takovou krizí projde a já ji mám zrovna teď.

Naštěstí se to ale nijak netýká čtení. Už před nějakou dobou jsem přečetla právě to Volání kukačky, které se mi líbilo moc, taky jsem se konečně pořádně začetla do Hostiny pro vrány, k tomu dneska dočítám Kostičase, což je momentálně docela fenomén, ale podle mě úplně právem. A vedle mě už čekají další knížky, především Na větrné hůrce, což je ještě k maturitě, pak taky Podezřelý, kterého chci číst v průběhu maturitního týdne, protože si myslím, že to bude dokonalá oddechovka. A v neposlední řadě taky Sherlock Holmes, konkrétně "The Memoirs of Sherlock Holmes". Ano, mám tu knížku v angličtině, navíc s úplně úžasnou obálkou (kterou uvidíte níž) a snad to bude moje první kniha v AJ, kterou přečtu. (Ne že by mi čtení v AJ dělalo nějaké velké potíže, ale prostě mě to nebaví… zatím.) A když už jsme u téhle knížky, může mi prosím někdo vysvětlit, proč je český název přeložený jako "Vzpomínky NA Sherlocka Holmese"? Vždyť to přece nedává vůbec smysl! Správně by to mělo být "Paměti Sherlocka Holmese", ne? No nic…
Zkrátka a dobře jde vidět, že ani po půl roce (BBC Sherlocka jsem objevila v lednu po odvysílání 3. řady) mě tahle posedlost nepřešla a snad ještě dlouho nepřejde. O tom mimochodem svědčí taky můj seznam videí na YouTube s názvem Sherlock, který obsahuje už 55 videí, na které se hodně často dívám :D By the way, v sobotu večer je na ČT 2 premiéra třetího dílu třetí řady Sherlocka s dabingem a já se už nemůžu dočkat! Já patřím k té nevelké skupince lidí, která má český dabing docela ráda. Sice originál je originál a Benův hlas je prostě nenapodobitelný, ale dabing tomu zase dává jiný rozměr, což mě baví. A možná bych se pak mohla konečně dokopat k nějakému článku o Sherlockovi, protože je pravda, že se z toho potřebuju už dlouho vypsat. No, uvidíme…

Tak a tím se dostáváme ke druhé části článku a tou je unboxing, který s tou posedlostí Sherlockem hodně souvisí. Dneska totiž přišel balíček, na který jsem se fakt hodně těšila. A tak jsem si řekla, že se o něj s vámi podělím…

Ááá, už je tady!
Mám ráda zásilky z obchodu Bookfayre a mám ráda, v čem knížky posílají, protože tyhle obálky jsou jednak pevné a jednak se moc dobře otvírají, protože stačí odtrhnout tenhle pásek a je to ;)

Už "čouhá"! :D

Tak a to je první kráska na scéně aneb "Návrat Sherlocka Holmese" s nádhernou seriálovou obálkou, tentokrát ve žlutém.
A druhá knížka z balíčku - "Poslední poklona Sherlocka Holmese"


Hodně se mi líbí hřbety knížek…

…a proto vám je musím ukázat hezky pohromadě ;)

A nakonec ještě pohled na mou malou sbírku. Ještě mi chybí dvě knížky z této edice a budu to mít kompletní.

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Můžu se zeptat...knihy jsou to na pohled nádherné..ale jakou to má angličtinu, myslím tím..stupen obtížnosti.. myslíte že lehkou, těžší, nebo by to zvládl i záčátečník nebo lehce pokročilý.?

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem měla krizi loni touhle dobou, když jsem maturovala a učila se na přijímačky. Zrušila jsem si blog a doteď toho lituji. :( Takže jestli ti můžu poradit, neruš si ho. :) Jinak video zveřejni, jsem na něj zvědavá. :))

  OdpovědětVymazat
 3. Cathy: Já si myslím, že to není příliš těžká angličtina a řekla bych, že takový mírně pokročilý člověk by to mohl zvládnout. Já osobně jsem na úrovní něco mezi B1 a B2 a co jsem zkoušela číst, tak úplně v pohodě, jen občas se objeví nějaké slovíčko, které si přeložím.
  Ale klidně je možnost se podívat na vlastní oči a ověřit tady: https://sherlock-holm.es/stories/pdf/a4/1-sided/cano.pdf

  OdpovědětVymazat
 4. Docela chápu tvé dilema, jestli psát recenzi na knihu, na kterou je těch recenzí tolik, obzvlášť z poslední doby. Sama mnohem radši píšu recenze na knížky, které tolik v podvědomí čtenářů nejsou nebo o kterých se zrovna teď moc nepíše. :) I když pokud chceš vyjádřit svůj názor na tu danou knížku, nevidím důvod, proč bys neměla. Hlavně jestli se chce tobě. :)
  S maturitou přeji hodně štěstí, mě osobně to čeká příští rok a vůbec se na to netěším, jop. :D :)
  Posedlost ohledně Sherlocka se mě drží cca dva roky a stále mě nepustila. :D A určitě ještě nějakou dobu nepustí. Tahle vydání Sherlocka Holmese jsou vážně pěkná, fakt se mi líbí. :) Na knižního Sherlocka se chystám, i když asi v češtině - upřímně tě obdivuji, že se chceš do toho pustit v AJ, to bych si já netroufla. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Bože, tie sú nádherné! :3 Zbožňujem Sherlocka. Najviac seriál, ale čítala som aj Štúdie v červenom a Psa baskervillského a tie boli tiež moc fajn :)

  OdpovědětVymazat
 6. Kristie: Asi budu častěji dělat takové mini-recenze, kde jenom stručně sdělím svůj názor na knížku. Uvidím, každopádně díky a maturity se neboj, není to taková hrůza :) A jop, tohle vydání je naprosto úúúžasné, slintám nad ním pořád :D :D :D Pokud se chceš do Sherlocka pustiti, doporučuju asi nejdříve Psa Baskervillského a nebo rovnou povídky a ty jsou všechny volně přístupné na databázi knih ;) Ale ona ta angličtina tady fakt není nijak zvlášť těžká ;)

  Maťa Wolf: Jojo, Pes Baskervillský je zatím můj nejoblíbenější Sherlockovský případ, ale Studii jsem četla taky a taky se mi moc líbila, stejně tak Podpis čtyř a povídky. Vlastně je to všechno tak nějak super :D

  OdpovědětVymazat
 7. Neruš blog, byla by to škoda, taky už jsem to jednou udělala.. Video klidně hoď na net, vždyť knižní komunita je plná milých lidí, pokud je tam aspoň něco vidět a slyšet, určitě to někoho potěší a zaujme :-) Ať se ti daří s maturitou!

  OdpovědětVymazat
 8. Zááááávist :D Já neustále váhám jestli jsi mám dokoupit ty další díly, když mám doma Psa Baskervillského a the adventures of Sherlock Holmes, no uvidíme, finance zkrátka nejsou neomezené :/ Jinak tvoji posedlost Sherlocka naprosto chápu zrvna koukám na ten 3 díl 3 řady a už to chce 4 řadu! Navíc ty videa o Sherlockovi na youtube.. To je největší závislost :))

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images