Blogger TAG

17:54

Vyskakuje to odevšad, ale mě se to zatím vyhýbalo. Jsem ale ráda, že si na mě někdo vzpomněl a nakonec jsem byla také nominována a to konkrétně Anette Sorphs, které za nominaci děkuji. Pravidla tohoto tagu už asi všichni znáte, ale tak pro pořádek…

 1. Prozraď o sobě 10 věcí
 2. Odpověz na 10 otázek bloggera, který tě nominoval.
 3. Nominuj 5 bloggerů, kteří mají méně, než 200 návštěv denně.
 4. Vymysli 10 otázek pro ty, které budeš nominovat.
 5. Informuj bloggery, které si nominoval

Takže začnu těmi deseti věcmi o mně:
 1. Minulý měsíc jsem odmaturovala a ukončila tak studium na střední odborné škole Waldorfské
 2. Mám hodně ráda historii, kterou se chystám také studovat, ale maturita z dějepisu mi nevyšla úplně podle představ, protože jsem si vylosovala 2. světovou válku, kterou fakt nemám ráda.
 3. Kromě čtení miluju seriály. Nejraději sleduju Game of Thrones, Panství Downton, Tudorovce, The White Queen, Sherlocka, Gilmorova děvčata, Legend of the Seeker, Vikingy, M.A.S.H. a určitě bych si časem vzpomněla i na další :)
 4. Další věcí, kterou mám ráda jsou zvířata, především koně a psy. Koním jsem se i několik let věnovala a jezdila jsem, ale momentálně už nejezdím. Naposledy jsem v sedle seděla minulé léto. Doma mám ale ročního psa shetlandského ovčáka Buddyho - je úžasný!
 5. Často a hodě piju kafe, ale nemám ráda to rozpustné. Piju hlavně kafe z presovače a jelikož můj taťka je do kávy blázen, máme doma vždycky nějakou dobrou a kvalitní.
 6. Jsem strašně líná. Fakt hodně a občas mi to samotné leze na nervy. A taky si moc nepotrpím na nějaký velký pořádek.
 7. Troufám si říct, že mám docela spisovatelské nadání, ale už dlouho jsem nic nenapsala. Aspoň od té doby, co píšu recenze, protože nějak nejsem schopná kritizovat druhé a sama přitom psát…
 8. Každý rok jezdíme na dovolenou do jednoho místa, už asi od mých 7 let a to do Jičína, do severních Čech. Naprosto to tam milujeme!
 9. Bytostně nesnáším nakupování, pokud se nejedná o knihy.
 10. Jsem dost samotářský tvor a dělá mi problém seznamovat se s novými lidmi. Taky trpím, když musím jít na nějakou tu "patry" nebo třeba rodinnou oslavu.

 1. Jak jsi se dostal/a ke čtení a hlavně k psaní blogu?
Tak čtení patří k mému života tak nějak odjakživa. Když jsem byla hodně malá, vím, že mi četli rodiče nebo jsem poslouchala namluvené pohádky na kazetách. Svou první knížku jsem pak přečetla někdy v pěti letech a od té doby čtu prakticky pořád. Každopádně, ke čtení mám takový vztah určitě díky svému taťkovi, který také hodně čte a má obsáhlou a velmi dobře vybavenou knihovnu.K psaní blogu jsem se dostala někdy snad ve 13,14 letech a začínala jsem asi jako každý deníčkovým blogem, ze kterého jsem pak přešla na blogy o fantasy. Pak jsem si založila blog o Michaelu Jacksonovi, poté co umřel. Já vím, je to asi hloupé, ale já jsem ho objevila vážně až potom, ale není se čemu divit, v době, kdy zažíval největší slávu jsem se ještě o něco takového vůbec nezajímala. A pak přišel první takový významný blog, který ještě stále funguje, ale už na něj nepřispívám, ale na dobu, kdy jsem ho psala vzpomínám s láskou, bylo to moc hezké období. Kdyby vás to zajímalo, mluvím o tomhle blogu: http://etteleadragons.blog.cz/ a právě na něm jsme poprvé začala také psát o knihách a nakonec jsem si založila i speciální knižní blog, který zažil už několik stěhování za ty tři roky, co bloguji o knihách a tohle je jeho nynější podoba. Dá se říct, že mě k blogování o knížkách přivedla Syki a Abyss, jejichž blogy mě v té době uchvátily a chtěla jsem dělat taky něco takového. Tak dělám a doufám, že aspoň trochu dobře…

 • Jaký byl pocit, když jsi získal/a první spolupráci?
Úžasný. Byla jsem nadšená a šťastná a připadala si tak nějak výjimečně. Určitě víte, o čem mluvím. Je to taková výsada, dostávat knihy a pak o nich psát. Pořád to pokládám za velkou výsadu, i když té spolupráce v nynější době už tolik nevyužívám. Hlavně jsem si udělala totiž jasno v tom, že chci svůj čas věnovat opravdu především těm knížkám, které si chci skutečně přečíst, takže už si daleko pečlivěji vybírám i co se recenzních výtisků týče.
 • Jaká je tvá nejoblíbenější kniha a proč?
Jednoznačně a už mnoho let Pán Prstenů. Poprvé jsem ho přečetla v osmi letech a od té doby jsem ho četla mnohokrát a mnohokrát ještě určitě budu. Okouzlil mě ten svět, ta úžasná propracovanost všeho. Je to příběh, který je něčím víc než jen obyčejnou fantasy o skřetech a elfech. Je to příběh o lásce, odvaze, naději a víře i přátelství. Má to prostě svou hloubku, kterou na tom zbožňuji a nedám na to dopustit. 
Těsně v závěsu pak stojí druhá povídková sbírka od Andrzeje Sapkowského - Meč osudu o zaklínači Geraltovi z Rivie. Já nevím, tohle je prostě moje srdeční záležitost a Geralta jsem si neskutečně zamilovala. Asi je to můj vůbec nejoblíbenější knižní hrdina. 
A nesmím zapomínat ani na Harryho Pottera, který stojí tak někde mezi tím.
 • Kolik průměrně přečteš knih ročně?
Tak kolem padesáti. Nejsem moc rychlý čtenář, ale to přece nevadí, na tom zase tolik nezáleží. Letos jsme si dala za cíl 70 knih, protože bych ráda také zredukovala počet těch nepřečtených, co mi leží v knihovně, ale protože jsem maturovala  a čeká mě (snad) vysoká, tak to asi nestihnu a zase to bude kolem těch 50. No, uvidíme…
 • Kdyby jsi se mohl/a na den stát jednou knižní postavou, jaká by to byla?
To je docela těžké, nejsem si úplně jistá, koho bych si tak vybrala. Když to vezmu kolem a kolem, asi bych nechtěla být žádná ženská hrdinka. Snad možná Katniss z Hunger Games, ale nevím, jestli bych chtěla v takovém světě žít. Ještě jsem uvažovala nad Ciri ze Zaklínače, ale ta to taky nemá nejlepší. Takže jsem to před pár lety vyřešila sama a v jedné se svých fantasy povídek jsem si vymyslela sebe samu jako postavu a dala si jméno Ettelëa (odtud také má přezdívka). Pak jsem psala i FF na Pána Prstenů a tam jsem se taky umístila a to jako dcera Aragorna a Arwen a jmenovala jsem se Arnë, takže tak nějak bych se asi viděla :)
 • Jaké z knižních míst máš nejraději? (myšleno jako třeba Bradavice, 12. kraj aj.)
Asi tu Středozemi, ráda bych žila v Roklince, tam to mám nejraději. Ale určitě bych brala i Bradavice všema deseti. Tady se právě moc neumím rozhodnout, jestli radši Středozemě nebo ty Bradavice…
 • Jaká byla úplně první kniha, na kterou jsi udělal/a recenzi?
První taková víceméně skutečná recenze byla na knihu "Plout na vlnách podivna" v červenci roku 2011. Ostatně, sami si ji můžete přečíst:
 • Co děláš, když zrovna nečteš, či nepíšeš?
Tak jak už jsem zmínila výše, ráda sleduji seriály nebo se dívám na filmy. Taky si občas ráda zajezdím na kole a dřív jsem teda jezdila na koních. Chodím na procházky se psem, ráda posedím s kamarády v čajovně nebo trávím čas prostě někde v přírodě.
 • Jsou knihy tvojí každodenní součástí?
Samozřejmě, nedílnou. Den bez knihy, to jsem snad ani nezažila :)
 • Kolik knih čítá tvá knihovna?
Tak to bohužel přesně nevím. Vzpomínám si, že jsem to tak před dvěma lety počítala a vyšlo mi něco přes 200, ale teď to bude určitě daleko víc. Snad bych tipla něco okolo 300. Snad, možná…

Tak a to by bylo asi tak všechno. Protože - jak už jsem řekla výše - jsem strašně líná, nechce se mi vymýšlet žádné otázky a nebudu nikoho nominovat, protože stejně už to všichni psali, takže by to bylo asi celkem zbytečné. Takže tak…
Ale kdyby někdo měl nějak velký zájem a chtěl být nominovaný, tak klidně něco vymyslím :D

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Juu, v Jičíně mám babičku, kouzelný kraj :)
  Super odpovědi, bavilo mě to číst, a to jinak podobné články zrovna nevyhledávám ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Sakra, proč mi nejdou přidávat komentáře???

  OdpovědětVymazat
 3. SylvieD.: Přesně tak, je to prostě kouzelný kraj :) Jsem ráda, že tě to bavilo a že se článek líbil!

  Jana CM: To vážně netuším, dívala jsem se na to a žádný problém jsem nenašla…

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images