Read-a-thon #ctemedlouhonectene: Shrnutí

12:40


Já vím, mělo to tady být dávno, ale v posledních dnech jsem měla myšlenky úplně někde jinde, protože jsem se dozvěděla, že mě přijali na vysokou školu. Koho by to zajímalo, tak mířím na Ostravskou univerzitu na dvouobor Historie - Latinský jazyk a kultura. Takže jsem spoustu času strávila tím, že jsem si zjišťovala důležité věci okolo vysoké, prohlížela jsem si jaké předměty mě čekají, vybírala jsem si, jaké předměty bych ráda studovala v prvním semestru, dělala jsem si i seznam doporučené a povinné literatury pro ty předměty, které jsem si vybrala, atd. Prostě toho bylo hodně a na blog jsem neměla ani myšlenky.
Ale už jsme se z toho trochu vzpamatovala a můžu si dál nerušeně užívat prázdniny. A to mi připomíná, že jsem se vlastně dozvěděla kromě toho přijetí i další skvělou zprávu, která moje myšlenky zase úplně odvedla od čtení a to je taky důvod toho, proč jsem v posledních dvou dnech maratonu prakticky nečetla… Dozvěděla jsem se totiž, že můžu jet v srpnu do Anglie, konkrétně do Londýna, protože mi moje babička dala ke 20. (které mám koncem července) zájezd. Takže začátkem srpna jedu na 5 dnů do Londýna a jsem z toho naprosto nadšená! Letošní prázdniny mám nakonec mnohem mnohem nabitější než jsem původně čekala a jsem za to ráda.

Ale teď už k tomu read-a-thonu. Ten začal v pondělí 23. června a skončil v neděli 29. června. Pokud jste četli mé předchozí příspěvky, tak máte aspoň přibližnou představu o tom, co jsem chtěla číst, jaký jsem měla cíl a jak se mi první tři dny dařilo. Ale pro jistotu to ještě jednou shrnu…

Snažila jsem se být realista a jako svůj cíl jsem si za ten týden dala přečetní 2 knih, protože prostě nepatřím mezi rychločtenáře. Ze své knihovny jsem si vybrala několik knížek, ze kterých jsem pak dál v průběhu týdne vybírala, co budu číst. Udělala jsem to tak proto, že si nerada přesně zadávám co číst, mám z toho pak takový pocit svázanosti.

Toto jsou ty vybrané knihy, ze kterých jsem chtěla minimálně 2 přečíst (Silo jsem měla rozečtené ještě před začátkem maratonu).

A jak to nakonec dopadlo? Podle mě hodně dobře, stihla jsem totiž přečíst 3 a čtvrt knihy + jsem si poslechla jednu audioknihu, což je na mě za pouhý týden hodně dobrý výkon. Rozhodně jsem se ale do čtení nijak nenutila, to bych totiž nepřečetla nakonec vůbec nic. Naopak, všechny knížky jsem si skvěle užila,  a abych se přiznala, tak dobře se mi nečetlo už docela dlouho.
Ano, možná jsem mohla přečíst ještě alespoň o jednu knihu víc, protože jsem u čtení netrávila všechen svůj volný čas. Kromě toho jsem se dívala i na seriály, chodila ven se psem nebo se vydala hledat kešky a maraton jsem pojala tak, že jsem sice četla víc než obvykle, ale ne v kuse, spíše jsem omezila to mnohdy zbytečné brouzdání po internetu a nicnedělání a místo toho se věnovala čtení.


V pondělí - jak už jsem říkala - jsem začala číst hned o půlnoci a dočítala jsem Silo, kde mi do konce zbývalo asi 200 stran. Ještě ten den jsem knihu dočetla a pustila se do další v pořadí, kterou se staly Hvězdy nám nepřály.
Celkové skóre: 248 stran

V úterý jsem pokračovala s "Hvězdami" a taky jsem je v úterý dočetla, což mě samotnou překvapilo, ale knížka to byla opravdu čtivá a líbila se mi. Krátce po dočtení jsem z ní byla nadšená, ale teď to nadšení už opadlo a nevím, jestli se mi líbila zase TAK hodně jako některým jiným lidem, spíš bych ji u sebe řadila k takovému lepšímu průměru. Rozhodně se nedá říct, že by mi nějak změnila život nebo myšlení, jak často od některých čtenářů slýchávám. To ne, pro mě to byl hezký příběh, který jsem si v dané chvíli užila, ale nakonec ho nepovažuji za nějak moc silný nebo dojemný.
Po dočtení "Hvězd" jsem ještě v úterý sáhla po další knížce ze seznamu a vybrala jsem si V šedých tónech a do půlnoci jsem ještě pár stran stihla přečíst.
Celkové skóre po úterku: 473 stran

Středa už byla o něco horší, je to zkrátka takový krizový den. Nejvíce jsem četla ráno a dopoledne, odpoledne jsem totiž šla s kamarády a (teď už) bývalými učiteli do čajovny, kde jsem byla až do večera, takže jsem toho pak už moc přečíst nestihla. Takže ve středu to bylo pouhých 100 stránek z knihy V šedých tónech.
Ale kromě toho jsem začala poslouchat audioknihu, na kterou jsem byla hodně zvědavá - Zaklínače - Poslední přání a před usnutím jsem si poslechla jednu povídku (Menší zlo)
Celkové skóre po středě: 573 stran

Pak přišel čtvrtek a to jsem se zase snažila číst o něco intenzivněji, i když se mi to moc nepovedlo. Dočetla jsem sice V šedých tónech (145 stran), další knížku jsem ten den ale už nečetla, protože jsem pokračovala v poslechu Zaklínače. Navíc, po něčem takovém jako byly "šedé tóny" se  mi už nechtělo začínat nic nového, byla to úžasná knížka, která mě dostala a já jsem ten příběh hodně prožívala. Daleko víc, než třeba u "Hvězd". A ten konec mě hodně dostal…
Celkové skóre po čtvrtku je tedy: 718 stran

V pátek
jsem rozečetla Zhubni od Stephena Kinga, ale tušila jsem, že tahle nebude až tak čtivá jako ty předchozí. Ne že by byla špatná, ale prostě se nečetla tak dobře jako ty YA knihy, s čímž jsem ale počítala. Navíc jsem se právě v pátek dozvěděla tu skvělou novinu, že pojedu do Londýna a to už jsem prostě nebyla schopná přečíst nic a jenom jsem si na internetu vyhledávala zajímavosti o Londýně a památky, které chci navštívit. Takže tento den to bylo zase jen 100 stránek.
Celkové skóre po pátku: 818 stran

Tušila jsem, že v sobotu toho zase moc nepřečtu, protože jsme šli hledat kešky, což zase zabralo nějaký ten čas. Pokračovala jsem něco málo v knize Zhubni a přečetla jsem pouhých 78 stran. Kromě toho jsem zase poslouchala Zaklínače.
Celkové skóre po sobotě: 896 stran

A pak přišel poslední den read-a-thonu - neděle. A to jsem přečetla úplně nejméně z celého týdne, protože už se mi zkrátka číst nechtělo. Takže jen 60 stran a tím jsem vlastně dočetla Zhubni, svou poslední knihu tento týden. Nebylo to špatné čtení, ale ani mě to nijak zvlášť neuchvátilo, věřím, že King píše i líp, takže si od něj v budoucnu přečtu určitě ještě něco dalšího.
Pak jsem taky doposlouchala audioknihu Zaklínač - Poslední přání, která je podle mě udělaná naprosto skvěle, všechno tam krásně sedí - jak Geraltův hlas, tak i hlasy dalších postav, velmi dobře je do toho zakomponovaná i hudba a další zvuky, které dotvářejí tu správnou "zaklínačskou" atmosféru. Jsem fakt ráda, že se tahle audiokniha tak povedla a můžete určitě očekávat recenzi.

Celkové skóre po skončení read-a-thonu: 956 stran (a s tímhle výsledkem jsem hodně spokojená)

A tady ještě knížky, které se mi podařilo přečíst (Silo jsem dočítala) + audiokniha Zaklínač


You Might Also Like

2 komentářů

  1. Zaklínače zrovna čtu a až to dočtu, asi si zkusím poslechnout Geraltův hlas na audioknize. Dřív ne, abych si nepokazila představu kterou o něm mám :) Je škoda že ti Zhubni! nesedlo, určitě ale Kinga nezatracuj :)

    OdpovědětVymazat
  2. Super knížky! :) Od Kinga si teď chci přečíst The Long Walk a jsem na to hrozně zvědavá. :)

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images