Zaujalo mě: Čtení na dovolenou

10:00

Jeden takový menší příspěvek do velmi nepravidelné rubriky "Zaujalo mě", tentokrát o knížkách, které mě v poslední době zaujaly a ráda bych si je pořídila během své dovolené v Čechách nebo později v Praze v Luxoru. Proto ten podtitul - čtení na dovolenou. Jedná se jak o relativně nové knihy, tak i o straší kousky, které se mi podařilo objevit. Třeba vás z toho taky něco zaujme…


A hned na začátek taková bomba! Vidíte tu šílenou obálku? Ta je prostě a jednoduše brutální! Tuhle knížku musím mít, i když na druhou stranu z ní mám fakt strach, protože horory o satanovi a posednutí - přestože se na ně ráda dívám - mě opravdu děsí a mám před nimi docela respekt. Nedokážu si představit, jaké by bylo o tom číst, protože jsem ještě žádný horor v knižní podobě nečetla, ale zkusím to a uvidím. Každopádně, v kinech se zrovna hraje i film, který s touto knihou nějak souvisí a pracují na něm stejní lidé jako na hororu Sinister a V moci ďábla, což rozhodně vypadá zajímavě…

Anotace: 
Podle skutečných případů Ralpha Sarchieho, seržanta NYPD
Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva. V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo.

Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné.

Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa.


***

Na Zlodějku od Sarah Watersové jsem náhodou narazila na blogu Ohany a velmi mě zaujala. Jedná se o historický román, odehrávající se v 19. století v Londýně a anotace zní prostě neskutečně lákavě, však posuďte sami…

Sarah Watersová, rodem z Walesu (1966), usazená v Londýně, je pokračovatelkou nejlepší tradice anglického románu rozvinuté do výsostně moderní podoby. V románu Zlodějka, odehrávajícím se roku 1862, nás zavádí do Londýna a okolí, do nejrůznějších prostředí a vrstev tehdejší společnosti. Spolu s hlavní hrdinkou, Sue Trinderovou, se ocitáme mezi spodinou živořící v nejubožejších částech Londýna a živící se pochybnými způsoby. Sue se snaží vymanit z prostředí podvodníků, ve kterém vyrostla, a její nelehká cesta je plná nečekaných zákrutů a zvratů. Autorka prokazuje svrchované mistrovství v budování rafinované zápletky i v barvitém líčení postav a prostředí. V jejím románu není nikdy nic tak, jak se čtenáři, ani nedýchajícímu napětím, zdá, a všechno přitom do sebe bezvadně zapadá. Román, psaný vybroušeným stylem, dokonale vystihuje dobu děje, nádherně plyne a unáší čtenáře jako řeka.

***

Po této knížce jsem pokukovala už před nějakou dobou, ale pak jsem na ní nějak zapomněla a před nedávnem jsem na ní zase znovu narazila. Nemůžu si pomoct, ale ten námět - zvrácená internetová reality show - mě jednoduše zaujal. Vypadá to na zajímavý a napínavý thriller a i když tento žánr moc nečtu, tohle bych si přečetla moc ráda…

Anotace: Bývalý univerzitní profesor Adrian Thomas prožívá nejdramatičtější den svého života. Nejprve se od lékaře dozví, že trpí vzácnou chorobou, kvůli níž bude postupně ztrácet paměť a do několika let zemře. A cestou z ordinace se stane svědkem únosu mladé dívky.

Šestnáctiletou Jennifer drží v zajetí zvrácený pár, který provozuje webovou stránku s názvem Co bude dál. Z unesené dívky je teď pouhé Číslo čtyři, jehož utrpení mohou prostřednictvím internetu sledovat tisíce diváků. Stačí zaplatit a být dostatečně otrlý a zvrácený. Nic víc není zapotřebí k tomu, aby se voyeuři mohli ukájet dívčiným utrpením a spolurozhodovat o jejím dalším osudu.

Policie je bezradná a profesor si uvědomuje, že pokud nezačne rychle jednat, unesenou dívku se už nepodaří najít živou. Muž, jehož život se chýlí ke konci, bojuje o záchranu dívky, která má celý život před sebou.


***

Vůbec jsem netušila, že vyšel další díl ze série Cousin's War od Philippy Gregory! Ten příběh můžete znát ze seriálu The White Queen, který je natočen podle této knižní série. Kniha Jen jedna bude královnou je čtvrtým dílem v sérii a nenechte se prosím odradit tou naprosto příšernou obálkou! Nechápu, proč to v tom nakladatelství dělají a proč ty knihy tak przní, ale ten příběh je daleko lepší než ta hrůza na povrchu. Navíc jsem absolutně nepochopila ten nesmyslně dlouhý a zbytečně krkolomný název. V originále se kniha totiž jmenuje The Kingmaker's Daughter a myslím, že by bylo daleko lepší, kdyby zvolili něco jako Dcery Králotvůrce nebo Králotvůrcovy dcery. No, dost o tom, jak knížka vypadá, důležité je, jaký má obsah a ten mě zaujal, takže si knížku určitě pořídím. Kdyby už jen proto, že má vyprávět o Anne Neville a tím pádem by měl v příběhu hrát velkou roli i Richard III., můj velký oblíbenec a i když vím, že je to z velké části především fikce (jako většina knížek od Gregory), tak si s chutí přečtu cokoli, kde Richard vystupuje jako sympatická, milující a čestná postava, což potěší mou naivní dušičku. Tedy aspoň doufám, že to v téhle knížce tak bude, protože anotace tomu příliš nenasvědčuje, ale v seriálu to tak bylo. No, uvidím a doufám, že mě v tomhle nezklame…

Anotace: Jen jedna bude královnou, to věděly obě sestry Isabela i Anna z Warwicku. Jejich otec měl v životě jeden jediný cíl. Přál si, aby jeho rod, jeho potomci vládli Anglii. Pro tento cíl byl ochoten obětovat cokoliv, včetně svých dětí. Co chtějí ony, na to se nikdy neptal. Vychoval je k tomu, aby se staly královnami a jejich děti králi Anglie. Postavil své dcery proti sobě a donutil je soutěžit v klání, kde hlavní cenou je král a otcova přízeň. A plán se zdařil. Jenže, jen jedna bude královnou. Která z nich to bude?

Anna, která je zcela pod vlivem otce, využije své krásy a získá pozornost a časem i srdce krále Richarda III. Lví srdce ale provází kromě pověsti skvělého bojovníka a věrného stoupence náboženství také pověst krutého muže. Co čeká Annu v manželství se surovcem? Jaká bude cena, kterou zaplatí za splněný otcův sen? Přečtěte si knihu Philippy Gregory Jen jedna bude královnou.

***

A nakonec jedna fantasy, protože jsem dostala chuť si nějakou takovou fantasy přečíst. Pořád váhám, jestli bude stát za to, ale doufám, že ano. Vypadá to poměrně zajímavě a navíc jsem si všimla, že teď někdy má vycházet druhý díl. Pokud jste četli, určitě mi dejte vědět, jaké to je.

Anotace: Gavin Guile je arcimágem, nejmocnějším mužem světa. Je to velekněz a vládce, muž, jehož síla, důvtip a kouzlo udržují jinak vratký mír. Ale arcimágem nebude věčně a Guile ví přesně, kolik života mu ještě zbývá: pět let, během nichž má dosáhnout pěti nemožných cílů.
Ale když Guile zjistí, že má syna, narozeného v dalekém království po válce, která mu dopomohla k moci, musí se rozhodnout, jak vysokou cenu je ochoten zaplatit, aby ochránil tajemství, jež by mohlo rozervat jeho svět na kusy.


You Might Also Like

5 komentářů

 1. Četla jsem Zlodějku, bylo to docela dobré, rozhodně čtivé. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímavé knížky :). Ta první knížka mě taky celkem dost zaujala :).

  OdpovědětVymazat
 3. Knížky všechny vypadá zajímavě, jen to nejsou zrovna typ knih, které bych si přečetla. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Všechny knihy vypadají zajímavě. Nejvíc mě zaujala knížka Chraň nás od zlého, přestože nemám ráda horory a nevím, jestli bych měla na to ji číst - vzhledem k tématu, před kterým mám taky velký respekt a tím spíš, že se v ní píše o skutečnostech... navíc ta obálka je opravdu děsivá. Taky Zlodějka vypadá dobře, mám ráda historické romány, takže po této knize určitě poohlédnu... Co bude dál je skvělý psychologický thriller, rozhodně doporučuju. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Všechny zmíněné knihy vypadají zajímavě, ale ta Chraň nás od zlého mě zaujala asi nejvíc. I když mám takové tušení, že po jejím přečtení bych nejspíš pár nocí nezamhouřila oko :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images