Bout of Books 11 - Wrap Up

17:19

Tolik různých věcí na práci a tak málo času na blog. Nebo možná jenom moje lenost, těžko říct… Každopádně, s jistým zpožděním konečně zveřejňuji, jak se mi vlastně dařilo v Bout of Books Read-a-Thonu, který probíhal od 18.8. do 24.8. Moje cíle pro tenhle maraton byly následující:
  • Každý den přečíst min. 50 stránek. - Splněno
  • Přečíst celkem 3 knihy (nejlépe 4). - Splněno
  • Zúčastnit se alespoň jedné challenge - Nepovedlo se
  • Napsat na přečtené knihy recenze (ale to až po skončení maratonu). - Zatím ne
No, nedopadlo to tak špatně. Především začátek týdne byl opravdu vydařený, protože jsem četla skvělou knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout. Od středy už to ale bylo trochu horší, snad to bylo i ne zrovna dobrým výběrem knížek…

Knížky, které jsem přečetla + hodnocení:
  • Ve stínu černých ptáků - 5 hvězdiček
  • Volání netvora - 3 hvězdičky
  • Jen jedna bude královnou - 3 hvězdičky
Ve stínu černých ptáků byla naprosto skvělá kniha, která mě úplně pohltila. Výborné čtení a skvělá volba pro maraton. V pondělí jsem si ještě přečetla první dvě kapitoly z knihy Chraň nás od zlého, která je sice dobrá a bavilo mě to, ale pak jsme ji odložila a nechám si ji na později. Pak jsem ale s výběrem šlápla trochu vedle a sáhla po knize Volání netvora, která se mi moc nelíbila, ale nedokážu říct, čím to bylo. prostě mi to nesedlo a četla jsem ji dva dny a to je opravdu tenká knížka. A nakonec jsem si vybrala historický román z období války růží - Jen jedna bude královnou od Philippy Gregory, což je další díl ze série Válka sestřenic, podle které byl natočen seriál The White Queen. A to mě taky moc nebavilo. Nevím, nakolik to bylo způsobeno otřesným překladem a nakolik je to prostě styl autorky, ale ne, nesedlo mi, jak to bylo napsané a docela jsem se s ní ke konci už trápila.

Celkově jsem za maraton přečetla 936 stran a jsem s tímhle výsledkem více než spokojená. A hlavně, bavilo mě to a zase jsem tomu čtení věnovala co nejvíce času.
A protože mě to tak moc baví, rozhodla jsem se zúčastnit dalšího knižního maratonu, který začíná už zítra a na článek se můžete těšit večer…

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Gratulace ke splněnému maratonu :) Myslím, že přečíst za týden 936 je skvělý výkon :) A kniha Ve stínu černých ptáků se mi také líbila, dobrá volba knih na čtení do maratonu :)

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images