Srpen s YOLI - Labyrint: Útěk (6) - Fimová adaptace

0:33

Srpen se nám pomalu, ale jistě blíží ke konci a spolu s ním i tento projekt ke knize Labyrint: Útěk, která mimochodem vychází už zítra! Ale dneska bych vás ráda alespoň trošku seznámila s její filmovou adaptací, která zavítá do kin v polovině září. Premiéra je stanovená na 18. září a já osobně se nemůžu dočkat.Je sice pravda, že mě kniha lehce zklamala, protože jsem od ní čekala opravdu hodně, nicméně na film se těším sna do to více, protože to vypadá více než nadějně. Myslím, že Labyrint: Útěk je přesně ten příběh, který bude na na velkém plátně vypadat skvěle a možná dokonce předčí své knižní zpracování. No, nebudu předbíhat, to uvidíme až v září.

Zajímavostí je, že se režie filmu ujal docela nováček v oboru - Wes Ball - který má na svém kontě jen několik krátkometrážních filmů. Určitě vám ale doporučuji se na ně podívat. Jedním z nich se krátký sci-fi snímek, odehrávající se v post-apokalyptickém světě - Ruin. Je to ale jen taková menší ochutnávka, protože to vypadá, že se toho ujme 20th Century Fox a v budoucnu by tak mohl vzniknout celovečerní film. Mě osobně to docela zaujalo, posuďte sami…
Dalším krátkým snímkem je A Work in Progress, což je příběh o malé holčičce, která se cítí opuštěná a tak začne vymýšlet příběh o stejně opuštěném medvídkovi. Jak to dopadne se taky můžete podívat, je to takové roztomilé.


Vlastně se na filmu celkově podílí docela noví a neznámí lidé. Například scénář dostali na starost tři scénáristé a snad pro všechny je to tuším první projekt. Jména vám v tomto případě pravděpodobně nic neřeknou, ale podle ČSFD to vypadá, že jeden z nich, a to konkrétně Noah Oppenheim, bude pracovat i na scénáři k filmu Allegiant: Part 1, který by měl mít premiéru v roce 2016. Tohle snad všichni dobře známe, protože je to filmová adaptace knihy od Veronicy Roth, kterou v Česku známe pod názvem Aliance. Dále se samozřejmě na psaní scénáře podílel i Jamese Dashner, autor knižní předlohy.

Teď něco málo co se hereckého obsazení týče. V hlavní roli, tedy v roli Thomase, uvidíme Dylana O'Briena, který je známý především ze seriálu Teen Wolf či z romantické komedie The First Time. Poněkud známější pravděpodobně bude Thomas Brodie-Sangster a to především díky seriálu Hra o trůny, kde ztvárnil Jojena Reeda, chlapce s jasnovideckými schopnostmi, doprovázejícího Brana Starka.
V jediné ženské roli uvidíme Kayu Scodelario jako Teresu, která má na kontě několik vedlejších rolí (např. Souboj Titánů) a hlavní roli ve filmu Bouřlivé výšiny (The Wuthering Heights).

Více se můžete dozvědět například v tomto videu, kde uvidíte hlavní herce a režiséra a dozvíte se, co si o filmu myslí a jaké pro ně bylo natáčení:


Nebudu vás tady dále zatěžovat nějakými zbytečnými informacemi, které si můžete vyhledat kdekoli na internetu. Raději vám sem dám několik videí, díky kterým si snad o filmu uděláte lepší představu. A na této stránce si také můžete poslechnout ukázky ze soundtracku k filmu: The Maze Runner Soundtrack.

Trailer s českými titulky:

Trailer č. 2 v AJ:


Klip č. 1:

Klip č. 2:

Klip č. 3:

Klip č. 4:

A co na to autor?

No, já si myslím, že to vypadá více než dobře a zatím se mi moc líbí, jak tvůrci ztvárnili Labyrint a jeho okolí. I herecké obsazení mi na jednotlivé role poměrně sedí, takže očekávání jsou velká.

Index očekávání: 80%
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Tak, to bylo takové menší seznámení s filmem a už zítra se můžete těšit na soutěž o 3 výtisky knihy Labyrint: Útěk!

Články, které jste si mohli v průběhu projektu zatím přečíst:
Na co se ještě můžete těšit:
  • Soutěž o 3 výtisky knihy
  • Ukázka č. 2
  • Playlist ke knize
  • Zahraniční vs. české vydání + anketa
  • Rozhovor s překladatelem (snad bude, ale až na začátku září) 


You Might Also Like

1 komentářů

  1. Moc hezký článek! Já jsem jak na knihu tak na film velmi zvědavá a těším se. :)

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images