Knižní maraton aneb čteme jako o život: Článková výzva číslo 1

23:33


Já jsem se nakonec rozhodla, že tyhle článkové výzvy nebudu brát tak, jak je autorka napsala po sobě, ale budu různě přeskakovat a dělat tu, na kterou mám zrovna chuť a náladu. Včera se tady žádná neobjevila, protože jsem byla naprosto pohlcená čtením Cizinky, ale dnes mám chvilku času a tak jsem se rozhodla jednu výzvu splnit. A je možné, že se tu některý den objeví třeba i dvě výzvy, abych si trochu odpočinula od čtení. Pro dnešek jsem vybrala druhou výzvu ze seznamu a to:
Zvolte si nějaký symbol / předmět / jinou věc, dejme tomu celkem pět, a zkuste ho najít na minimálně dvou knihách. Doporučuji náhodný výběr (ať volí například čtenáři blogu, vaši přátelé...), ať je větší zábava.
Rozhodla jsem se poprosit rodinu, aby mi několik slov vymysleli a dopadlo to tak, že mamka mi vymyslela dvě věci - najít knihy s princeznou a pak s vodou. Taťka mi zadal skálu a věž a na bráchu pak zbylo jedno slovo a ten vybral meč. Takže jsem se pustila do hledání a byla to docela sranda.


1. Princezna

Nejdříve jsem si myslela, že tohle mi dá nějakou tu práci, ale nakonec to bylo docela snadné, vzhledem k tomu, že mám hodně historických románů a vybrala jsem dvě knihy: Princezna Alžběta (ta to má i v názvu, muhehe) a Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles


2. Voda
Tenhle úkol se mi na první pohled zdál docela jednoduchý, ale pak jsem hledala a hledala a chvilku mi trvalo než jsem našla dvě knížky s vodou na obálce… Vybrala jsem nakonec svůj oblíbený Věk zázraků, který má na pozadí moře, i když to není úplně zřetelné, a pak knihu Král mečů, kterou mám doma strašně dlouho, ale ještě jsem ji nečetla…


3. Skála
To je podle mě pro knihu dost netypické a neznám moc takových, které mají na obálce skálu. Ale nakonec jsem překvapivě snadno našla dvě a to Kouzelníka Merlina a Zpívající meč, obě mají na obálce motiv Stonehenge, i když Zpívající meč jen nezřetelně v pozadí a jakoby ve stínu.


4. Věž
Podobné, jako se skálou. Neznám moc knih z věží a tohle hledání mi dalo zabrat asi nejvíc. Ale nakonec jsem našla maličkou knihu Čaroděj Zeměmoří, protože jsem si vzpomněla, že ta měla na obálce nějakou rozbořenou věž a pak mi pohled padl na Měsíční zahrady, které mají na obálce naprosto jasnou věž.


5. Meč
Poslední a jednoznačně nejjednodušší pátrání, protože mám doma docela dost fantasy a historických románů a hodně takových knih má na obálce meč. Našla bych jich doma hned několik, například i výše zmiňovaný Zpívající meč má meč nejen v názvu ale i na obálce. Ale abych tady neměla jednu knihu dvakrát, vytáhla jsem z knihovny jiný historický román s mečem - Lví Srdce - a jako zástupce fantasy žánru jsem zvolila knihu Výjimečná.

You Might Also Like

0 komentářů

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images