Listopadová knižní pecka

16:16

Četla jsem spoustu článků o tom, na jaké knihy, vycházející v listopadu, se blogeři těší a zatím nikde jsem neviděla tu jedinou, na kterou se opravdu těším já. Tak jsem si řekla, že vám ji v tomhle kratičkém článku představím. Aspoň na chvíli přestanu odpočítávat čas do jejího vydání.

Tou knížkou, je samozřejmě Bouřková sezóna, zbrusu nová knížka o Zaklínači Geraltovi z Rivie od Andrzeje Sapkowskeho. Tohle bude něco! Přiznám se sice, že jsme ještě nedočetla celou ságu o Geraltovi a Ciri, ještě mi stále chybí dočíst Věž vlaštovky a Paní jezera, přesto patří Zaklínač k mým nejoblíbenějším knihám (především tedy obě povídkové knihy) a Geralt je snad mou nejoblíbenější knižní postavou vůbec. Takže není divu, že se na tuto knížku tak těším.Jako výhodu vidím to, že se jedná o samostatně stojící román, protože jak jsem zjistila, tak ságy mi opravdu moc nesedí. Nedokážu je totiž číst celé najednou (nebo vychází s velkými časovými odstupy) a pak díky tomu ztrácím souvislosti. Proto mám raději zaklínačské povídky a věřím, že Bouřková sezóna bude skvělá, i když je to román.

Abyste byli trochu v obraze, tak vám tady dám oficiální anotaci:

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... 

Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.

Je pravda, že jsem si zpočátku říkala, proč se Sapkowski vracel po tolika letech zpátky ke Geraltovi, jestli to náhodou nemá co dělat s penězi a s touhou vytřískat z toho co se dá, když jsou teď tak populární PC hry a chystá se vydání třetího dílu. Pořád netuším, co ho k tomu vedlo, ale teď, po přečtení ukázky jsem přesvědčená o tom, že to bude opravdu skvělý příběh, bez ohledu na to, proč ho vlastně napsal. Pokud si chcete přečíst prvních 50 stran, můžete tak učinit na palmknihy.cz:


A pro ty, co už by nemohli vydržet - na palmknihách je spuštěný exkluzivní předprodej, kdy si třetinu knihy můžete stáhnout hned a zbytek pak bude k dispozici 14. listopadu, kdy knížka vychází i v paperbackové podobě. Já si ale rozhodně počkám na ten hezký paperback.You Might Also Like

6 komentářů

 1. Zaklínače jsem už četla. Zaujal mě, akorát kvůli nedostatku času jsem ho odložila a teď se na něj chystám znovu. Rozhodně zajímavá a dobře napsaná série, i když mi asi ještě bude trvat, než se dostanu až k Bouřkové sezóně. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky se na novu knihu moc těším. Snad se pro ni dostaneme hned jak bude v obchodech. Ale plně největší radost mám ze zprávy, že celý Zaklínač by měl v dohledné době vyjít znovu i v tom krásném hardbacku, který už je skoro vyprodaný a prodává se zašílené peníze. :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Q.ee: Tak to já mám mnohem raději ten paperback, je to taková miloučká velikost :D Ale mám doma většinu v hardbacku (kromě Věže vlaštovky a Paní jezera) a je to blbé. :/ Myslím, že už jsem ti to i jednou říkala, má to děsně odbytou vazbu, příšerně hodně chyb a tak. Ale snad to nové vydání bude přepracované a dají si na něm více záležet.

  OdpovědětVymazat
 4. No my máme právě paperbackovou a jeden díl v hardbacku. Chceme obojí. :-D U nás třeba právě paperback dost trpí - Věž vlaštovky a Paní jezera už jsou trošku širší a při čtení se ta vazba poškodila. :-(

  OdpovědětVymazat
 5. Hrozně ráda bych se do Zaklínače také někdy pustila! :) Už jsem na tuto knihu dostala spoustu doporučení, tak snad se brzy poštěstí.

  OdpovědětVymazat
 6. Mám přečteno v originále a obecně, kdo miluje Geralta bude nadšen i když po zavření poslední stránky... to je takový trochu nový zaklínač. Literárně je rozhodně autor vyspělejší, ale možná mi chyběl ten první přímočarý chlapák s kouzly a stříbrným mečem.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images