Trocha toho knižního chvástání…

20:51

Možná jste si všimli, že různé Měsíční chvástačky, knižní přírůstky a podobné příspěvky už nějaký ten čas nepřidávám. Jednoduše proto, že jsem v tom přestala vidět smysl. Knížky si samozřejmě pořád kupuju ráda a často. Častěji než bych měla, protože v poslední době nestíhám vůbec číst tak, jak bych si přála a tak těch knížek pořád přibývá a přibývá a počet nepřečtených se jenom zvyšuje závratnou rychlostí. Podobné články ale byly zkrátka pořád dokola. Člověk neustále ukazuje nové knížky, ale zároveň není nic moc, co by o nich řekl, když je ještě nečetl a tak jen neustále opakuje, že se na ně těší a že je jistě brzy přečte, což stejně není většinou pravda. Znám to, taky jsem to tak poměrně dlouho dělala… Nicméně, dnes mám na podobný článek docela chuť, tak se vám po dlouhé době pochlubím se svými úlovky. Nasbírala jsem je během jediného týdne, po zkouškovém, abych si samozřejmě udělala radost a abych se tak trochu taky odměnila (i když mi jedna zkouška ještě stále chybí).V poslední době na tuto knížku všude narážím a když jsem si nedávno v akci pořídila e-verzi knihy Dobrodružství milovníka knih od stejného autora, řekla jsem si, že si koupím i tuto. Vypadá neskutečně lákavě a působí na mě jako ideální letní čtení a proto si ji s sebou přibalím do kufru na dovolenou.

Výjimka potvrzující pravidlo - tuhle novou knížku jsem dneska začala číst. Pěkně tématicky, protože zítra máme výročí smrti Jana Husa…
Trochu jsem váhala, zda si pořídit starší vydání v hardbacku z té příšerné edice Světový bestseller, ale protože tu edici vážně nemusím a ten hardback je tak nesmyslně velký a těžký, zvolila jsem nakonec toto druhé paperbackové vydání s filmovou obálku, což je pro mě menší zlo. Sice to vypadá jako obal od DVD…
Historický román? Tudorovci? Nemohla jsem odolat. Od autorky jsem četla také její předchozí knihu Královnin gambit o šesté manželce Jindřicha VIII, která se mi poměrně líbila. Kniha Ve stínu trůnu by se měla odehrávat za vlády Marie Tudorovny, což mě láká, protože konkrétně z období její vlády jsem prozatím žádný román nečetla.

Jota umí dělat opravdu krásné obálky. Nejenže má Ve stínu trůnu nádherný a vkusný přebal, který se dokonale hodí k tématu knihy, ale má i velice krásnou obálku. Vzhled českého vydání tak vypadá daleko lépe než ten originální.
Nové vydání této klasické dystopie je prostě dokonalé! Konečně jsem si ji pořídila a ano, opravdu se nemůžu dočkat, až si ji přečtu. Pročítala jsem si určité pasáže, které se mi už nyní vryly do paměti, věřím, že proto, že její přečtení bude silným zážitkem.


Od Jodi Picoultové jsem zatím nic nečetla, i když od ní mám už pěknou dobu v knihovně knížku Je to i můj život. Ale známe to, čas letí a čtení se pořád odkládá… Nicméně jsem viděla film a ten byl vážně skvělý, na druhou stranu se mi díky tomu už moc nechce do knihy. Ale zpět k tématu. Vlk samotář mě zaujal svým námětem a především také motivem vlků. Vlci mě fascinují a vypadá to, že kromě jistě skvělého příběhu mě čekají i nějaké poznatky právě ze života vlčí smečky…


Četli jste některou z těchto knih? Budu ráda, když se se mnou podělíte o své dojmy prostřednictvím komentáře. A jaký máte vy názor na Měsíční chvástačky? Sledujete je rádi? Chtěli byste, abych je opět začala přidávat? Myslíte si, že to má smysl?

You Might Also Like

12 komentářů

 1. Tento měsíc byl měsícem všech tlustých knih, ne? :D :) Zaujal mě vlk samotář, mám taky vlky ráda a to už od mala, kdy jsem koukala na filmy o upírech a samozřejmě v té době ještě žádný "tvajlajt" nebylo, takže vlk=upír. :D Temné kouty znám jenom, protože to četla moje teta a prostě ještě jsem se ani k Zmizelé nedostala.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda, některé jsou docela bichličky :) Abych se přiznala, tak Zmizelou jsem taky nečetla, protože jsem viděla film a on je to příběh postavený především na pointě a když už ji vím, tak podle mě moc nemá smysl to číst. Tak jsem si řekla, že zkusím ty Temné kouty a až po přečtení se podívám na film. Jsem zvědavá, jestli se mi to bude líbit, protože thrillery nepatří k mým obvyklým literárním žánrům. Filmy tohoto typu mám ráda, ale podobné knihy příliš nečtu, tak snad kniha zaujme a překvapí…

   Vymazat
 2. Mně se všechny knížky od Gillian Flynnové moc líbily, takže doporučuju. Jodi Picoultová je skvělá, četla jsem skoro všechny její knížky (Vlka samotáře zrovna ne), třeba Vypravěčka je úžasná kniha. - Katy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypravěčku si taky určitě někdy přečtu, tolik se o ní všude mluví! I když nepříliš často čtu příběhy z války, jednou za čas, když je nálada po nějakém sáhnu. Tak snad někdy bude nálada i na Vypravěčku :)

   Vymazat
 3. Nepoznám síce ani jednu knihu, ale okamžite ma zaujali Tudorovci 8) S mamou sme do nich zbláznené od čias seriálu na HBO a rada by som si o nich niečo prečítala ešte 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to doporučuju britskou autorku Alison Weirovou! Je to i historička, která se na Tudorovce specializuje a napsala několik historických románů a populárně naučných knih. Zkus zapátrat u mě na blogu, najdeš tady o ní nějaké informace ;) Vážně je to moje srdcovka, krásně ve svých románech vystihuje tu dobu a atmosféru!

   Vymazat
 4. Vlka samotáře jsem četla a zdál se mi fajn, i když jiné knihy autorky mi připadaly lepší (jmenovitě Nejsem jako vy, Prostá pravda). Moc pěkná hromádka, ať se všechny dobře čtou! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Snad i tak nebudu z knihy zklamaná, věřím, že se mi bude velmi líbit, když jsem od ní ještě nic jiného nečetla a tak nemám s čím porovnávat. Snad je i lepší začínat trošku slabší knihou :)

   Vymazat
 5. 451 stupňů Farenheita a Temné kouty si přidávám na to-read list :) A vzhledem k jeho délce se k nim dostanu tak v dubnu :D Každopádně skvělý článek a gratuluji (sice opožděně) k přežití zkouškového :)

  OdpovědětVymazat
 6. 451 stupňů Farenheita a Temné kouty si přidávám na to-read list :) A vzhledem k jeho délce se k nim dostanu tak v dubnu :D Každopádně skvělý článek a gratuluji (sice opožděně) k přežití zkouškového :)

  OdpovědětVymazat
 7. Já mám tyhle "chvástačky" ráda. U mě to navíc ani není o tom, že bych rozhodně o všech knížkách psala, že se na ně těším :D Navíc ráda slyším názor někoho dalšího a v neposlední řadě si tím dělám statistiku :D

  OdpovědětVymazat
 8. Já knihu Vlk samotář četla a je super. Moc se mi líbila. Doporučuji.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images