Co se chystám číst

20:50

Za pár hodinek startuje můj dušičkový knižní maraton a přiznám se, že ani nevím, kdo všechno se zúčastní, protože ne všichni mi dali vědět. Ale samozřejmě, pokud budete chtít, stále se můžete kdykoli přidat. Já se těším, že si užiju týden plný čtení, protože (kdybyste to třeba náhodou nevěděli) ve středu je volno, v úterý mám školu jenom do 9 a pátky mám taky volné, takže bomba, lépe jsem to naplánovat nemohla. A co se tedy chystám číst?Nakonec jsem se rozhodla, že si to čtení udělám přcee jenom více tematické než jsem původně plánovala. Ale začnu nepříliš tematicky knihou Babička pozdravuje a omlouvá se, protože mám hroznu chuť si ji přečíst. Mám od ní velká očekávání a věřím, že je splní. To uvidíte později v recenzi.

Poté už najedu na tu halloweenskou náladu a hodlám si přečíst Koralínu od Neila Gaimana. Očekávám, že to bude mrazivý pohádkový příběh a moc dobře vím, že Gaiman je skvělý vypravěč s obrovským množstvím fantazie, takže věřím, že Koralína mě určitě nezklame.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti mi doma leží už několik let a je třeba s tím něco konečně udělat. Teď prostě přišla ta chvíle, kdy si tuhle knížku s děsivými fotografiemi, ale (prý) už ne tak děsivým příběhem, přečtu. Přečtu a tečka. Snad…

A na samotný Halloween si dám nefalšovaný horůrek v podobě knihy Dům na kopci. I když jsou názory na ni dost rozporuplné, doufám, že se mi bude alespoň trochu líbit. Vypadá to na takový klasický hororový příběh, postavený především na atmosféře a úryvky, které jsem pročítala se mi docela líbily. Takže opět, počkejte si na recenzi.

A pokud bych čistě náhodou ještě měla čas na nějakou další knížku, ráda bych přelouskla Nekonečný příběh, což je klasický fantasy pohádkový příběh, který jsem ale ještě nikdy nečetla. Nejspíše protože nemám ráda film, který jsem taky nikdy neviděla dokonce. Ale nedávno jsem na ni četla recenzi na blogu whatjaneread.com a ta mě zaujala natolik, že mám chuť si příběh přečíst.

A to by bylo tak všechno. Upřímně, ani nevím, kolik svých nepovinných úkolů sama splním. Spíše uvidím, jak to půjde. Určitě přečtu alespoň jednu tematickou knihu, jak už jste podle mého seznamu určitě poznali. Taky vám hodlám sepsat nějaká ta doporučení na strašidelné knihy a filmy. A vydlabu si dýni! Tento rok už určitě!

Tak se mějte báječně, užívejte podzimní atmosféry a čtěte.

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Pěkný seznam, držím palce, ať přečteš co nejvíce.
    Já se chystám pustit do série Pendergast, což jsou thrillery s prvky hororu, i když jí určitě nepřečtu celou. Na dlabání dýně se chystám, ale jen doufám, že se při tom nezmrzačím. ;-)
    http://literarnikoutek.blogspot.cz/2015/10/halloweensky-maraton-cteni.html

    OdpovědětVymazat
  2. Skvělý výběr. Já bohužel na maraton nemám čas, ale kdyby ano, určitě bych do něj šla. Četla jsem Babička pozdravuje a omluvá se, což se mi moc líbilo a potom Sirotčinec slečny Peregrinové, který jsem bohužel nedočetla, nějak mě to nechytlo. Přeji hodně štěstí: :)

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images