Příšerné příběhy vánoční | Bude vám běhat mráz po zádech…

13:39

Když vyšly Příšerné příběhy vánoční, bylo mi jasné, že si je musím přečíst. Měla jsem takový dojem, že to bude čtení přesně pro mě, ačkoli je to kniha "pro čtenáře od 10 let". Co na tom, Harry Potter je přece od devíti, ne?

A měla jsem pravdu, Příšerné příběhy vánoční mi jednoduše sedly. Je to docela útlounká knížečka, ve které najdete sedm krátkých příběhů. Ty povídky mají samozřejmě něco společného, všechny se odehrávají v období vánoc a všechny jsou tak trochu strašidelné. Ale strašidelné takovým tím správným způsobem. Viktoriánsky děsivé a tajemné. Svým způsobem mi trochu připomínaly styl Neila Gaimana, který taky nikdy úplně neodhaluje zlo, které v jeho příbězích vystupuje.

Všechny povídky mají úžasnou atmosféru a jsou skvěle vypointované. Mrzí mě, že jsem autora neobjevila už dříve, protože je skvělým vypravěčem. Určitě se poohlédnu po jeho dalších Příšerných příbězích. Jediné, co bych tomu vytkla, je doporučený věk pro čtenáře. Asi bych nedala knížku číst desetiletému dítěti. Nemůžu sice říct, že by byly vyloženě hrůzostrašné, ale byly i pro mě… řekněme trochu znepokojivé. A to jsem docela otrlý člověk..

Takovou zajímavostí je, že tyto Příšerné příběhy vyšly v originále pouze jako e-kniha a pro české vydání je ilustracemi, které mimochodem výborně podtrhují atmosféru, opatřila Lucie Straková.
Rozhodně vám všem můžu Příšerné příběhy vánoční doporučit a je opravdu jedno, kolik vám je let. Pokud hledáte něco s tajemnou atmosférou, něco, při čem vám bude po zádech přebíhat lehký mráz, zkuste právě tuhle knížku. Věřím, že vás nezklame. Ale jak říkám, než ji začnete číst svým malým ratolestem, přečtěte si ji raději nejprve vy a posuďte, jestli se pro děti skutečně hodí, Aby pak o Vánocích neměly spíše noční můry… A pozor na sněhuláky!Knihu můžete zakoupit v internetovém knihkupectví dobre-knihy.cz

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Skvělá recenze <3 knížku si určitě přečtu. Mám ráda takové strašidelné příběhy, i když jsou trochu dětské :) od autora jsem už četla Příšerné příběhy z Černé lodi, ale to už je pár let zpátky :) a souhlasím ilustrace jsou skvělé <3

  OdpovědětVymazat
 2. To zní naprosto báječně! Rozhodně si ji pořídím! Miluju veškerou fantasy a scifi literaturu, ať hororovou nebo ne. Je to posedlost! :) Četla jsi Hrdinové z Ivory od Doris Egan? Nu, není to žádná novinka, ale některé knihy prostě nedokážu vymazat z paměti!
  http://area-51.cz/doris-egan/

  OdpovědětVymazat
 3. Zní to fakt úžasně, musím si to přečíst... :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images